Росгвардія штурмом взяла Середньоуральский монастир. Опального схиігумена Сергія затримали

29.12.2020, 10:01
Світові
Росгвардія штурмом взяла Середньоуральский монастир. Опального схиігумена Сергія затримали - фото 1
Пізно вночі 29 грудня почався штурм Середньоуральского монастиря під Єкатеринбургом, в якому перебуває опальний сиігумен Сергій (Романов) і сотні черниць та мирян, які його підтримують.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

В обитель приїхало кілька десятків співробітників спецслужб в повному обмундируванні - в шоломах і з автоматами.

"Брати і сестри! Терміново, хто може, в монастир! Хто не може - встає на псалом 90. У монастирі штурм, - написали в офіційній групі паломників монастиря. - Солдати поводяться нахабно, монахинь тримають групами під охороною. Що з отцями, невідомо».

Також в монастирі заявили, що правоохоронці зняли золото з ікон.

Керівник прес-служби ГУ МВС у Свердловській області Валерій Горєлих не став коментувати те, що відбувається. За його словами, це «це тематика єпархії».

За даними ТАСС (Tass.ru), отець Сергій затриманий для надання свідчень. «Правоохоронні органи проводять слідчі заходи в Середньоуральскому монастирі. Романов затриманий для допиту», - пише агентство.
Адвокат схиігумена повідомив, що о. Сергія відвезли до головного управління СУ СКР Росії у Свердловській області.

За попередніми даними, на допит також відвезли архимандрита Германа, а у всіх приміщеннях монастиря проходять обшуки. Всі під'їзди і підходи до монастиря, навіть лісові стежки, блоковані блок-постами співробітників Росгвардіі.

Як повідомляє Інтерфакс-релігія, силовики в ході зіткнень в Середньоуральскому жіночому монастирі також затримали низку насельників і насельниць.

"Велика кількість затриманих. П'ять-шість машин вивезли", - сказала співрозмовниця агентства.

За її словами, затриманих доставили "в Пишми" - найімовірніше, мова про Верхню Пишми, що знаходиться неподалік від монастиря.

Коментарів щодо ситуації агентству поки не дали ні в правоохоронних органах, ні в Єкатеринбурзькій єпархії.

Росгвардія штурмом взяла Середньоуральский монастир. Опального схиігумена Сергія затримали - фото 64251

 

Нагадаємо, схиігумен Сергій (Романов) здобув популярність як один з представників ультраконсервативного крила РПЦ. Він публічно конфліктував з керівництвом РПЦ, в червні самовільно зайняв Середньоуральський жіночий монастир і виставив для охорони козаків. Третього липня єпархіальний суд Єкатеринбурзькій єпархії позбавив його церковного сану.

Бунтівний схиігумен Сергій також пропонував Путіну передати йому владу.