Владика Борис Ґудзяк назвав позитивне відкриття, яке зробили для себе українці у час війни

Владика Борис Ґудзяк назвав позитивне відкриття, яке зробили для себе українці у час війни - фото 1
«Сьогодні молоді люди, які вчаться, мають перед собою образ тих, які шукають правду, віддаючи найцінніше – життя», – зазначив архиєпископ Борис Ґудзяк в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News. У трагічні часи для України, він підкреслив, що важливо залишатися вільними людьми. Все українське суспільство стоїть перед безпрецедентними викликами. Одне із позитивних відкриттів, які зробили для себе українці, – це власна здатність об’єднувати, кожен на своєму місці, зусилля задля спільного добра. Церква служить молитвою, гуманітарною допомогою, вона обтирає сльози і супроводжує в горю тих, хто оплакує загиблих.

Джерело: Vaticannews

За словами архиєпископа Ґудзяка, втрати, які спричиняє російська агресія в Україні, є колосальними, але, одночасно, українці об’єдналися, як ніколи, і «світ став настільки українським, яким він ще ніколи не був».

«Я отримую велике натхнення від жертовності українців, – наголосив він, – від молодих і старших людей, які жертвують всім. Я отримую велике натхнення від того, – і я це бачив на власні очі, – як українці гуртуються в гуманітарних акціях, немов бджілки у вулику: кожен знає своє завдання. І це відбувається як в Україні, так і за кордоном».

Як розповів владика Борис, в США діють 205 парафій УГКЦ, що входять до чотирьох єпархій, в яких вже вісім років моляться за Україну, проводять збірки для допомоги пораненим.

«Але рівень заанґажування, що спостерігається протягом останніх шести місяців є безпрецедентним, – наголосив він. – Хотілось би, щоб не було цього стимулу війни, але, дякувати Богу, є цей відгук: люди моляться, інформують світ і своє оточення і стараються допомогти як щодо захисту, так і щодо гуманітарних потреб»:

За словами Митрополита Філадельфійського УГКЦ, долучитися до того, щоб уникнути сьогодні “присипляння” уваги до війни , можуть допомогти журналісти, як світські, так і католицькі.

«Для нашого захисту і для збереження наших людей, чи в Україні, чи поза нею, інформація і свідомість є важливими, і тому нам слід знаходити способи, аби комунікувати про це, що відбувається. Я вважаю, що відкритість людей на Заході на потреби України відносно висока, але небезпека того, що увага може далі падати, є реальною», - акцентує владика Борис.

За його словами, найтрагічніші моменти війни – це загибель як цивільних, так і військових. Через їхню жертву міняється світ і що, плекаючи вдячність за жертву всіх цих осіб і за всі Божі дари, «ми можемо знаходити силу від Бога, щоб пережити цей час і ці втрати».
Владика Борис, як президент Українського католицького університету, також торкнувся теми студентів у час війни:

«Сьогодні університетські студенти мають перед собою, можливо, найважливіший урок – урок війни, який багато чого висвітлює, вияснює... Сьогодні молоді люди, які вчаться, мають перед собою образ тих, які шукають правду, віддаючи найцінніше: "Є правдиві речі, і є фальшиві речі. Є добро, а є зло, і я готовий віддати за це своє життя”».

Звертаючись до студентів, владика Борис наголосив: «Ви потрібні Україні як критично мислячі особи, як люди, які знають свою історію, які свідомі своєї гідності і знають Боже вчення... Ми маємо особливий шанс, ми маємо високе покликання. Очі світу на нас звернені. Ми маємо перемогти і подолати виклик цієї війни і ми маємо формувати майбутнє, бо воно буде».