• Головна
  • Новини
  • Володимир Литвин заявив, що наступальна позиція Патріарха Кирила заважає консолідації православ'я в Україні...

Володимир Литвин заявив, що наступальна позиція Патріарха Кирила заважає консолідації православ'я в Україні

02.11.2011, 10:47
Володимир Литвин заявив, що наступальна позиція Патріарха Кирила заважає консолідації православ'я в Україні - фото 1
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин поклав відповідальність за триваюче розділення українського православ'я на церковних єрархів, в тому числі на Патріарха РПЦ Кирила.

Литвин.jpgГолова Верховної Ради України Володимир Литвин поклав відповідальність за існуюче розділення українського православ'я на церковних єрархів, в тому числі на Патріарха РПЦ Кирила, повідомляє портал "Релігія в Україні".
 
Про це спікер парламенту заявив в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви", говорячи про відсутність діалогу між різними частинами православ'я в Україні.
 
«Є консультації між конфесіями, але діалогу немає. Потрібно сказати, що він не відбувається, в тому числі, через те, що активну наступальну позицію в цьому відношенні провадить Патріарх Російської Православної Церкви. І ця проблема, як мені здається, лежить повністю на єрархах церковних. І на віруючих. Бо якщо вони не знайдуть між собою мови, то нічого ми не отримаємо», – заявив в ефірі Володимир Литвин про проблему вирішення церковного розколу в країні.
 
Спікер парламенту висловився також і щодо російської мови. На його думку, немає необхідності надавати їй статусу другої державної в Україні. Нагадаємо, концепція "Русского мира" Патріарха Кирила відводить російській мові домінуючу роль на пострадянському просторі.