• Головна
  • Новини
  • ВРЦіРО готує до підписання Стратегію протидії епідемії ВІЛ/СНІДу...

ВРЦіРО готує до підписання Стратегію протидії епідемії ВІЛ/СНІДу

18.11.2015, 09:10
ВРЦіРО готує до підписання Стратегію протидії епідемії ВІЛ/СНІДу - фото 1
Така Стратегія, яку підписали 18 листопада, дасть змогу підготувати загальний грунт для залучення релігійних організацій до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Представники Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій завершують розробку та підписання Стратегії протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. У своїй місії вони вбачають залучення потенціалу релігійних громад до профілактики епідемії, інформування населення та зниження рівня дискримінації ВІЛ-позитивних осіб. Про майбутню роботу протягом 2016-2018 років вони домовляються під час конференції у Києві, 17-18 листопада.

СНІД_1.jpeg

«Ми проводимо другу зустріч за рік, завдячуючи ініціативі з боку ВРЦіРО. Ми стурбовані ситуацією у країні та станом розповсюдження епідемії, тому що наша статистика не каже про покращення. Війна на Сході країни, вимушені переселенці, військова служба, доступ до окупованих територій – все це додає фактори ризику для більшого розповсюдження хвороби. Наш досвід співпраці доводить, що релігійні організації надають ключову допомогу у часи кризи і мають великий потенціал для зміни у ситуації», - заявив керівник Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) Яцек Тишко.

Така Стратегія, яку підписали 18 листопада, дасть змогу підготувати загальний грунт для залучення релігійних організацій до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Вже раніше перший документ затвердив єдину концепцію, згідно якої ВІЛ/СНІД визнавались хворобою, а духовні лідери змогли якісно надавати інформацію для вірних, які страждають від захворювання, знижувати рівень дискримінації. Після прийняття даної стратегії кожна церква або релігійна організація зможуть затвердити власні документи щодо особистої участі у боротьбі з епідемією.

СНІД_3.jpeg

Вже на рівні організації заходу поєднались різні категорії впливу, які залучені до боротьби з епідемією: ВРЦіРО, Міністерство охорони здоров’я України, Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) та „Eleos-Ukraine”. Представник головуючої у ВРЦіРО Української Християнської Євангельської Церкви Ігор Лук’янов зазначив, що запобігти поширенню інфекції можна тільки шляхом якісної спільної роботи з боку держави, громадського сектору та релігійних громад.

Голова Громадської ради з питань співпраці з ВРЦіРО, священик УГКЦ Андрій Нагірняк додає, що активна пропозиція для залучення до роботи на рівні держави має починатись від самих релігійних громад: «Церкви роблять чимало для запобігання епідемії, але на своєму рівні. Їм часто буває важко знайти форум для спільної роботи з представниками держави. Ми досі не можемо формувати соціальну політику держави, хоча потенціал залучення ВРЦіРО до протидії епідемії ВІЛ/СНІДу значно вищий».

Досі в Україні кожен другий не знає про свій статус ВІЛ-позитивного, тому що епідемія давно вийшла за межі категорій ризику серед осіб з залежностями та жінок комерційного сексу, підкреслює представник Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами при МОЗ Лариса Гетьман. За її словами, Церкви ніколи не лишались осторонь проблеми, на що особливо варто зважати зараз, в умовах гуманітарної кризи. У цьому випадку релігійні організації виконують функцію морального виховання суспільства, зокрема молоді, що змінює ситуацію.

Нерідко представники держави згадують про потенціал духовних спільнот тільки за часів гострої кризи, вважає виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО, священик УПЦ КП Сергій Дмитрієв: «Серед представників державного управління досі існує стигма стосовно релігійних організацій. Однак до них звертаються по допомогу, коли ситуація стає критичною. Проте сьогодні ми дякуємо за ініціативу з боку МОЗ, завдяки якій релігійні громади можуть стати сильним інструментом у протидії епідемії. Ми переконані, що так ми подолаємо стіну, яка іноді постає перед релігійними діячами з боку державного управління на шляху роботи для кращого майбутнього».