ВРЦіРО закликала негайно створити гуманітарні коридори для Маріуполя

ВРЦіРО закликала негайно створити гуманітарні коридори для Маріуполя - фото 1
Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій закликає невідкладно створити гуманітарні коридори для забезпечення безперешкодної доставки гуманітарної допомоги мирним мешканцям Маріуполя, пораненим захисникам України та їхньої евакуації в безпечні місця на території України за їхнім добровільним вибором.

ЗАЯВА
Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій
про необхідність гуманітарних коридорів для Маріуполя

Щодня надходять сумні новини з Маріуполя про жахливе становище, в якому опинилися мирні мешканці цього великого міста на Донеччині. Сотні тисяч людей, у тому числі тисячі дітей, стали заручниками військових дій та блокади, запровадженої російськими військами.

Вже понад місяць від гуманітарної катастрофи, спричиненої такою блокадою, страждають усі жителі Маріуполя, адже повністю зруйнована цивільна інфраструктура: відсутня питна чи будь-яка інша вода, не забезпечується підвезення продовольства та ліків, немає опалення та електроенергії, неможливо надати медичну допомогу людям із хронічними хворобами та тисячам поранених від постійних бомбардувань і обстрілів.

Зважаючи на цю критичну ситуацію, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає невідкладно створити гуманітарні коридори для забезпечення безперешкодної доставки гуманітарної допомоги (продуктів, питної води, ліків, засобів гігієни тощо) мирним мешканцям Маріуполя, пораненим захисникам України та їхньої евакуації в безпечні місця на території України за їхнім добровільним вибором. Вжиття таких заходів буде важливим актом милосердя, особливо напередодні Пасхальних свят.

Зі свого боку ВРЦіРО готова всебічно сприяти у функціонуванні таких гуманітарних коридорів для Маріуполя з метою уникнення будь-яких провокацій в процесі доставки гуманітарної допомоги та евакуації мирного населення. Ми закликаємо всіх, у компетенції кого є можливість розблокувати доступ допомоги до Маріуполя та евакуацію з нього, докласти всіх зусиль для порятунку ні в чому не повинних місцевих жителів.

Київ, 16 квітня 2022