ВРЦіРО закликає уряд припинити фінансувати кіно, що пропагує гомосексуалізм, та вимагає розслідувати інцидент

16.11.2021, 17:49
Держава
ВРЦіРО закликає уряд припинити фінансувати кіно, що пропагує гомосексуалізм, та вимагає розслідувати інцидент - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вимагає скасувати державне фінансування (за рахунок платників податків) кінопроекту, що пропагує одностатеві відносини та при цьому зловживає релігійними символами.

Духовні лідери України наголошують, що це є насміхом над святими для мільйонів громадян України речами, ображає їхні релігійні переконання, збурює віруючих і провокує їх на активні протестні дії.

Звернення про це Головуючий у ВРЦіРО Григорій Комендант спрямував до Президента України, Прем’єр-міністра та голови Держкіно України.

У документі сказано, шо презентований тизер кінострічки «Мій юний принц» та еротичний фотопроект, присвячений майбутньому фільму за участю акторів, які у ньому зніматимуться, свідчать про ознаки порушення вимог статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі», яка передбачає: “Забороняються виробництво та розповсюдження продукції, яка: …пропагує бузувірство, блюзнірство, неповагу до національних і релігійних святинь”.

ВРЦіРО переконана, що цей кінопроект не містить культурної значущості для народу України в розумінні культури, як сукупності матеріального і духовного надбання (стаття 1 Закону України «Про культуру»), щоб бути включеним до переможців конкурсу Держкіно з державної підтримки кінематографії в номінації «Ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості».

У ВРЦіРО наголошують, що ше більше обурює той факт, що чимало інших історичних, патріотичних, морально-виховних кінопроектів, які дійсно важливі для розбудови української державності та націотворення, залишаються без державного фінансування.

На переконання ВРЦіРО, уряд і Держкіно мають переглянути рішення Ради з державної підтримки кінематографії № 314 від 09.09.2021 року, а саме – скасувати фінансування згаданого аморального кінопроєкту, який пропагує гомосексуалізм (виробник – ТОВ «РІАЛ ПІКЧЕРЗ», режисер – Хачатур Василян, продюсер – Олексій Гладушевський).

Всеукраїнська Рада Церков також очікує від уряду проведення розслідування цього інциденту за ознаками порушення статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі», за результатами якого винні особи мають бути притягнуті до встановленої законом відповідальності (кримінальної, адміністративної, дисциплінарної).

ВРЦіРО закликає уряд припинити фінансувати кіно, що пропагує гомосексуалізм, та вимагає розслідувати інцидент - фото 82492