Вселенська Патріархія створила Російське вікаріатство в Європі

Вселенська Патріархія створила Російське вікаріатство в Європі - фото 1
4 липня у французькому місті Медоне відбулося юридичне оформлення Російського вікаріатства Галльської митрополії Вселенського Патріархату.

Про це повідомляє видання Credo.press з посиланням на блог єромонаха Дамаскіна.

У листопаді 2018 року Вселенська Патріархія своїм синодальним рішенням розпустила Архиєпископію православних російських церков у Західній Європі. Таким чином було скасовано Патріарший томос 1999 року. Після року пошуків нового статусу Архиєпископію покинув колишній очільник Іоан (Реннето) та кілька його прибічників. Він примкнув до РПЦ з титулом “Дубнинський”.
Це відбулося попри те, що сама Архтєпископія не підтримала на своїй Генеральній Асамблеї перехід до РПЦ. Їм не вистачило лише кількох голосів, щоби, згідно з французьким законодавством, яке вимагає 2/3 голосів, увійти до складу РПЦ. Тому Священний Синод РПЦ ухвалив прийняти всіх бажаючих кліриків і парафії Архиєпископії в юрисдикцію РПЦ.
Вселенська Патріархія створила Російське вікаріатство в Європі - фото 53091

 

Очолювати вікаріатство буде митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс).

Проте конкуренція серед російських православних громад в Європі тільки зростає. Адже вкінці червня цього року митрополит Іоан (Реннето) зі згоди РПЦ поповнив лави своєї архиєпископії новими вікаріями. 27 та 28 червня він звершив дві єпископські хіротонії: архимандрита Єлисея (Жермена) на єпископа Реутівського та архимандрита Симеона (Коссека) на єпископа Домодєдовського.

Схожі події з російськими громадами відбуваються і по той бік океану. У березні в складі Американської архиєпископії Константинопольського Патріархату було засновано окреме вікаріатство для парафій слов'янської традиції, яке об’єднує три громади - собор святої Матрони Московської в Майамі, штат Флорида, монастир св. Миколая Чудотворця в Форт-Майерса, штат Флорида, і собор св. Іоана Предтечі в Брукліні, штат Нью-Йорк.

Василь Домбровський для РІСУ