Вселенський Патріарх привітав паломників зі Львова та запевнив, що дуже очікує візиту в Україну

Вселенський Патріарх привітав паломників зі Львова та запевнив, що дуже очікує візиту в Україну - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму виступі в неділю, 7 лютого 2021 року, у Патріаршій церкві звернувся до групи паломників зі Львова та згадав про тривалі та незнищенні зв’язки українського народу з Церквою-Матір’ю, а також його наміру відвідати Україну наступного літа, якщо це дозволить стан здоров'я.

Про це повідомляє Orthodoxtimes.

«Зв'язки між Києвом та Константинополем, Царгород, залишалися тісними протягом століть, незважаючи на багато проблем. Навіть після надання Патріарху Московському права висвячення митрополита Київського, якого обирали місцеві духовні збори (українського народу), Вселенський Патріархат не забув про свою дочку (Церкву), і українські лідери намагались зберегти контакти з їхньою історичною Церквою-матір’ю.

На жаль, церковна ситуація в Україні, яка була спричинена політичним курсом Радянському Союзі та її подальшим падінням, призвела до сумного розколу, який переслідував вашу країну. Протягом десятиліть мільйони українських православних несправедливо виключались із спілкування з Єдиною, Святою, Вселенською Апостольською Церквою з політичних причин.

Ось чому, коли Україна була повністю зрілою та готова до самоуправної Церкви, Константинопольська Церква-мати вчинила справедливо, надавши автокефалію Православній Церкві України, як спосіб вилікувати цей розкол та об’єднати всіх українців. Тому ми раді, що одним із плодів надання Томосу про автокефалію Церкві України є збільшення кількості паломників у святих місцях не лише тут, у Константинополі, а й у цілому православному світі.

Тому ми сподіваємось, що в міру стихання пандемії все більше і більше українців відвідуватимуть це священне та історичне місце і що ми зможемо ще більше зміцнити наші давні зв’язки ", - сказав першоєрарх.

На закінчення Вселенський Патріарх повідомив, що Він з радістю очікує візиту до "прекрасної та гостинної України наступного літа, щоб взяти участь у святкуванні 30-ї річниці незалежності".