Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся з листом до організаторів та учасників ХІІІ Екуменічного соціального тижня

Патріарх Варфоломій - фото 1
Патріарх Варфоломій
У своєму посланні архиєрей подякував організаторам, зокрема Інституту екуменічних студій, за обрану для дискусій важливу тему екології.

Вселенський Патріарх Варфоломій написав лист-послання до організаторів та учасників XIII Екуменічного соціального тижня, який відбуватиметься з 7-го по 10-те жовтня 2020 року. Цей захід організований Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету у співпраці з академічними інституціями, органами влади та громадськими організаціями.

Вселенський Патріарх Варфоломій впродовж багатьох років є одним із лідерів біблійно-богословського осмислення питань збереження навколишнього середовища. Його еко-ініціативи сягають середини 80-их років минулого століття, коли він ще не був патріархом. Він організував серію міжнародних і міждисциплінарних симпозіумів в Егейському (1995) та Чорному (1997) морях, вздовж ріки Дунай (1999), в Адріатичному (2002) і Балтійському (2003) морях, на ріках Амазонці (2006) та Міссісіпі (2009), — розповідають в Інституті екуменічних студій.

Константинопольський патріарх наголосив на актуальності теми, яку піднімає ХІІІ ЕСТ «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії». Питання екологічних викликів стоїть перед людством надзвичайно гостро, тому кожен повинен долучитися до цієї дискусії щодо «збереження ресурсів нашої планети та переміни на благо всім людям, а особливо “найменшим з його братів [та сестер]”, найбільш вразливим та відкинутим у нашому світі». Питання екології починає об’єднувати представників релігійних спільнот, влади і бізнесу, громадський та освітній сектор, усіх небайдужих.

Послання
Його Всесвятості
Вселенського Патріарха Варфоломія
щодо 13-го Екуменічного соціального тижня
Львів, 7-10 жовтня, 2020 року

Зі щирою радістю ми звертаємось цим посланням до організаторів та учасників XIII Екуменічного соціального тижня, який відбуватиметься з 7-го по 10-тежовтня2020 року, організованого Інститутом екуменічних студій Українського католицького університету у співпраці з Львівською міською радою та із залученням інших академічних інституцій, органів влади та громадських організацій.

Цьогорічна насичена програма з різноманітними заходами є присвячена важливості екології – плеканню розмаїтого та прекрасного дару творіння – задля життя Церкви та добробуту планети. Захід об’єднує знакових мовців від Римо-Католицької, Протестантської та Православної Церков з метою проголошення та сприяння збереженню та охороні Божого творіння.

Ми завжди раді дізнатися про спільну турботу та зусилля різних екуменічних інституцій в Україні, а особливо про тісну співпрацю Православної Церкви України та Української Католицької Церкви,коли йдеться про візію переміни світу на благо всіх людей. Більше того, ми особливо глибоко вражені унікальним внеском Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, який пропонує навчальні програми у сфері екуменічних відносин та діалогу і координує численні конференції і публікації задля сприяння миру та примирення на національному, регіональному і глобальному рівнях.

Цього року, у зв’язку із пандемією, заходи Екуменічного соціального тижня будуть відбуватись дистанційно. Однак,ви повинні також розглядати таку ситуацію, як черговий привід задуматися та пригадати собі духовну важливість налагодження тіснішого спілкування та плекання братерських відносин між нашими церковними конфесіями та спільнотами.

Тому,з духовного центру Православної Церкви і Церкви-Матері Константинополя тут, при Вселенському патріархаті, ми висловлюємо наші найщиріші батьківські вітання та щире патріарше благословення всім вам для успішного проведення подій та дискусій цього Тижня. Нехай Бог рясно винагородить ваше зацікавлення захистом ресурсів нашої планети на благо всім людям, а особливо «найменшим з його братів [та сестер]», найбільш вразливим та відкинутим у нашому світі.

Дано у Вселенському Патріархаті 10-го вересня 2020 року

Ваш палкий молільник перед Богом,

Варфоломій

Архиєпископ Константинополя, Нового Риму і Вселенський Патріарх