Всеукраїнська Рада Церков виступила за безкоштовне повернення костелу св. Миколая в Києві у власність РКЦ

07.09.2021, 09:30
Католики
Всеукраїнська Рада Церков виступила за безкоштовне повернення костелу св. Миколая в Києві у власність РКЦ - фото 1
На зустрічі 6 вересня представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з членами міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» йшлося про долю костелу св. Миколая в Києві, який постражав від вогню.

"Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили підтримку пропозиції безкоштовно повернути Костел св. Миколая в Києві у власність Римсько-Католицької Церкви в Україні, як це передбачено законом і зобов’язаннями держави перед Радою Європи.
"Передача храму у власність Церкви дозволить нарешті реконструювати цей храм, який є пам’яткою архітектури, врятувати від теперішнього аварійного становища і наслідків нещодавньої пожежі", - йдеться у повідомленні офіційного сайту ВРЦіРО.

Нагадаємо, 3 вересня у Києві на вулиці Велика Васильківська, 75 сталася пожежа в будівлі Миколаївського костелу. Вогнем було пошкоджено орган.

Всеукраїнська Рада Церков виступила за безкоштовне повернення костелу св. Миколая в Києві у власність РКЦ - фото 78620

 

До розслідування причин пожежі у костелі Святого Миколая приєдналася поліція. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко взяв ситуацію на особистий контроль.

Після цього Ткаченко підтвердив втрату духового органу Reiger-Kloss внаслідок нічної пожежі у костелі Святого Миколая в Києві. Його вартість у сучасних цінах, за деякими повідомленнями, оцінюють в 1,2 чи й 1,5 мільйона євро.

Очільник МВС Монастирський назвав причину виникнення пожежі у костелі. Інцидент міг трапитися через коротке замикання в органі.

В Україні почали збір коштів на відновлення столичного костелу Святого Миколая та знищеного вогнем органу. Українські підприємці лише за добу зібрали на відновлення костелу 18 мільйонів гривень.