Всі ми, чи носимо розп’яття, зірку Давида, хіджаб, чи є атеїстом, маємо розуміти, що буде завтра, - Президент про загрозу війни

21 квітня, 08:40
Держава
Всі ми, чи носимо розп’яття, зірку Давида, хіджаб, чи є атеїстом, маємо розуміти, що буде завтра, - Президент про загрозу війни - фото 1
"Всі ми, незалежно від статі, віку й статусу. Живемо в селі чи місті, на берегах Чорного моря, Дніпра, Тиси чи Сіверського Дінця. Говоримо українською, російською, кримськотатарською, угорською чи жестовою мовою. Без різниці, за кого голосували на виборах. Без різниці, дотримуємося Великого посту чи Рамадану, носимо розп’яття, зірку Давида, хіджаб або не віримо в жодного бога. Всі ми маємо однаково розуміти, що відбувається і що нам потрібно робити. Що є сьогодні? І що буде завтра..."

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав у відеозвернені до українців 20 квітня.

"Ми не боїмось, бо Україна-21 не має ілюзій. Розуміє, хто справжній друг і брат. Хто готовий підставити плече, а хто може вдарити в спину. А тому Україна-21 розуміє всі можливі сценарії та знає, що буде робити у відповідь за будь-якого розвитку ситуації. Ми не боїмось, бо в нас є неймовірна армія та неймовірні захисники", - акцентував Володимир Зеленський.

Він нагадав, що минулого тижня провів два дні на передовій із військовослужбовцями: "Вони звикли не говорити, а робити свою справу. Вони мають якісне оснащення та зброю, цінний досвід, мужність, високий бойовий дух, готовність дати відсіч будь-кому та максимально доступно пояснити, що прохід, проїзд чи проліт нашою землею небажаним гостям – заборонений і неможливий".

За словами Президента, наші захисники не мають страху або невіри у свої сили.

"Ми не боїмося, бо в нас неймовірне суспільство, яке готове до масової волонтерської мобілізації, яке все віддасть, все знайде і все привезе. Вдень, уночі, в спеку й мороз. Ми не боїмося, бо ми – прекрасна нація прекрасних людей. Військових, лікарів, науковців, інженерів, конструкторів, айтішників, архітекторів, будівельників, фермерів, художників, музикантів, поетів. І ми – нація творців, а не руйнівників. І ми не знищуємо інші землі й народи. Але це не означає, що ми дамо знищити себе. І всі ми готові відкласти свої ноутбуки, указки, мікроскопи, пензлі, шпателі, граблі й лопати й захистити свою землю. Бо іншої в нас немає. Бо тікати не збираємось. Бо здаватися не звикли", - наголосив Глава держави.

Крім того, додав В.Зеленський, Україна не боїться, бо має й потужну підтримку міжнародних партнерів.

"Я говорив з лідерами Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини, Великої Британії, Туреччини, з президентом Ради Європи і генсеком НАТО. Вони, як і всі інші партнери, – на нашому боці. Вони прекрасно бачать справжні мотиви Росії. Готові підтримувати нас фінансово. Готові запроваджувати дедалі більше жорстких санкцій та ухвалювати жорсткі резолюції. Це правильно, необхідно, і за все це Україна щиро вдячна", - сказав Президент.

Разом з тим, Зеленський підкреслив, нашим громадянам дуже потрібно розуміти, на що ще готовий світ, потрібні чіткі сигнали, що на восьмому році війни країна, яка ціною життя своїх людей є щитом для Європи, отримає підтримку не просто як партнерів, з трибун, а як гравців однієї команди, безпосередньо на полі, плече до плеча.

Щодо Росії та Путіна, Президент Зеленський наголосив, що Україна і Росія по-різному дивляться в майбутнє. "Ми - це ми. Ви - це ви. Але це не обов'язково проблема, це - можливість. Як мінімум - можливість, поки не пізно, зупинити вбивчу математику майбутніх військових втрат".

При цьому прозвучала пропозиція Путіну зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна.