Для ватиканського Монетного двору – медаль про Україну - це безпрецедентна благодійна подія

10.06.2022, 15:16
Католики
Для ватиканського Монетного двору – медаль про Україну - 
 це безпрецедентна благодійна подія - фото 1
Монетний двір Держави-Міста Ватикану випустив пам’ятну срібну медаль, тема якої – «Мир в Україні». Для ватиканського Монетного двору – це безпрецедентна подія: вперше вони виготовляють медаль задля благодійних цілей. «Адміністрація Губернаторства нічого не заробить на цій ініціативі. Всі виручені кошти будуть передані Святішому Отцеві, який на свій розсуд використає їх для допомоги українському населенню», – зазначив директор цієї установи Мауро Олів’єрі.

Кошти, отримані від продажу медалі, вартість якої 50 євро, будуть спрямовані на ініціативи Папи Франциска для допомоги мешканцям України, що постраждали від війни, повідомляє Радіо Ватикану.

"Ідея виготовлення цієї медалі народилася з серця, – підкреслив він. – Дивлячись на жахливі картини війни, починаючи від 24 лютого, я думаю, що кожен із нас замислювався над тим, як може допомогти, чи приватно, чи навіть, як у моєму випадку, на роботі, якщо є така можливість. Прислухаючись також до слів Папи, ми кілька разів переконалися, що є можливість щось зробити. Таким чином зародилася ідея зробити щось позитивне, корисне і конкретне".

Відповідаючи на запитання про те, як на ініціативу відгукнулися колекціонери та громадськість, Мауро Олів’єрі зазначив, що "з великим ентузіазмом".

Директор Монетного двору розповів, що початковий тираж становив 3000 примірників, але вже вирішено підняти його до 5000. Якщо ж буде попит, вони готові карбувати далі. "Ми маємо також багато запитів з України, десятки замовлень, але на даний час є проблема з поштовою відправкою в Україну. Ватиканська пошта повідомила, що на даний час не мають змоги відправляти посилки", – сказав він, запевнивши, що вивчаються інші можливості, і якщо потрібно, то готові дочекатися слушної нагоди, щоби відправити ці медалі також і тим, хто замовляє їх з України.

Для ватиканського Монетного двору – медаль про Україну - 
 це безпрецедентна благодійна подія - фото 94764

Очевидно, як зазначає Мауро Олів’єрі, існує безліч способів займатися доброчинністю. Їхня ж пропозиція скерована до нумізматів і колекціонерів, але також і до широкого загалу, пропонуючи придбати гарну та промовисту річ, кошти з продажу якої допоможуть комусь, хто перебуває у важкій ситуації.