Всупереч протестам музейної спільноти "Трійцю" Рубльова виставили у храмі Христа Спасителя

04 червня, 12:39
Світові
Всупереч протестам музейної спільноти "Трійцю" Рубльова виставили у храмі Христа Спасителя - фото 1
Одну з найвідоміших російських ікон "Трійця" Андрія Рубльова перевезли 3 червня з Третьяковської галереї до храму Христа Спасителя у центрі Москви. Вона встановлена в капсулу у центрі собору. Раніше проти цього різко заперечувала музейна спільнота.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Мінкультури РФ повідомило, що транспортування пройшло успішно. Ікона перебуватиме у кафедральному соборі на святковому Богослужінні 4 червня та ще два тижні після цього, до 18 червня, йдеться у заяві міністерства.

Предстоятель Російської Православної Церкви Кирило (Гундяєв), своєю чергою, увечері 3 червня заявив, що "Трійця" залишиться в храмі на рік. Після цього її планують перевезти до Свято-Троїцької Сергієвої лаври у Підмосков'я.

"Завтра я не зможу бути в цьому храмі й взагалі в лаврі саме тому, що у храмі Христа Спасителя молитимемося перед повернутим чином", - сказав Кирило.

З розпорядженням передати "Трійцю" на зберігання з Третьяковської галереї до Троїцького собору Свято-Троїцької Сергієвої лаври 15 травня виступив Путін.

Різко проти виступила музейна спільнота. Російські вчені звернулися з відкритим листом до голови Мінкульту Ольги Любимової з проханням запобігти руйнуванню ікони, яка, на їхню думку, можлива через зміни умов її зберігання.

Учасники засідання комісії з реставрації у Третьяковській галереї у Москві у травні заявили, що перенесення ікони неможливе через її нестабільний стан.

Після цього Кирило зняв з посади й заборонив у служінні голову ради РПЦ з мистецтва протоєрея Леоніда Калініна, який брав участь у засіданні та підписав протокол із рішенням.