«Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу», - Глава УГКЦ

22.04.2021, 13:47
Католики
«Вторгнення в Україну може спричинити світову катастрофу», - Глава УГКЦ - фото 1
Зважаючи на посилену напругу, на наступний день після заклику Папи Франциска до миру на Cході України Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, розповів виданню Exaudi про загрозу вторгнення, спричиненого небезпечним розширенням амбіцій Росії.

Патріарх Святослав наголосив, що всі громадяни України, незалежно від їхньої приналежності національної, релігійної та етнічної ідентичності, хочуть, щоб конфлікт не переростав у більш серйозне військове протистояння: «Ми хочемо заявити про це одним голосом; будь ласка, відкладіть зброю!»

"Український народ дуже вдячний Святішому Отцю за увагу до нас у цей момент сильного болю, великого страху, який ми переживаємо в Україні. Цей страх викликаний масштабною концентрацією російської зброї та військ вздовж кордонів нашої країни. Йде мова про найбільшу військову концентрацію з 2014 року, відтоді, коли на Сході України розпочалась війна. Джерела говорять про розгортання понад 100 000 військовослужбовців, оснащених сучасною зброєю, тому ми боїмося вторгнення. Ця можливість вторгнення дійсно може перетворитися на катастрофу не лише для України, але і для усього світу. І тому саме тоді, коли цей острах зростає, ми почули голос солідарності, голос, який був солідарним з нами у тому, щоб наш біль дійшов до вух усього світу, до усієї міжнародної спільноти. Можна сказати, що Папа Франциск - це єдиний пастир такого рівня, який стоїть поруч з нами у такий делікатний і болючий момент. Це заклик до миру, проти війни. С аме такими є молитва та бажання українського народу у цей час", - акцентував першоєрарх.

Блаженніший Святослав настоює: «Це гріх, справжнє лихо, розпалювати, планувати війну особливо у Великодній час! Ми хочемо, щоб пасхальний спів перекрив гуркіт зброї, щоб в Україні лунали лише дзвони, а не гармати. Ми хочемо, щоб кров перестала литися на нашій скорботній землі!»

Глава УГКЦ також розповів, що Всеукраїнська Рада Церков, яка об’єднує усі православні, католицькі та протестантські Церкви, а також євреїв та мусульман, звернулася з закликом до миру, бо усі громадяни України, незалежно від приналежності чи національної, релігійної, етнічної ідентичності, усі висловлюють побажання, щоб цей конфлікт не переростав у більш серйозне військове протистояння.

"Війна ніколи не може бути законним інструментом для досягнення будь-якої мети - політичної, геополітичної, національної, економічної тощо. Це наш заклик, наша молитва. І це також спосіб, яким Рада Церков будує ментальність миру. Зараз ми бачимо, що цей міжконфесійний мир, який нам вдалося здобути в Україні, є нашою найвищою релігійною цінністю. Ми хочемо заявити про це в один голос: просимо відкласти зброю... Це гріх, справжнє лихо, розпалювати, планувати війну саме у Великодній час! Ми хочемо, щоб пасхальний спів перекрив гуркіт зброї, щоб в Україні лунали лише дзвони, а не гармати. Ми хочемо, щоб кров перестала литися на нашій скорботній землі! ", - резюмував Глава УГКЦ.