"Я державний монах". Комісії мінкульту знову перешкоджали працювати у лаврі

19.04.2023, 14:08
Держава
"Я державний монах". Комісії мінкульту знову перешкоджали працювати у лаврі - фото 1
Комісія Мінкульту та керівництво Києво-Печерської лаври продовжують працювати над виселенням УПЦ МП. Під час опечатування 37 корпусу прийшов невідомий чоловік у рясі та почав провокувати заступника гендиректора Заповідника Олександра Рудника.

Про це повідомляє «Главком».

Чоловік назвався монахом і стверджує, що мешкає на території лаври. Водночас інший чоловік намагався перешкоджати роботі комісії з питанням: «Ви заходите без дозволу хазяїна?»

Рудник зауважив, що заповідник є державним майном, на що невідомий у рясі відповів: «І я державний монах».
До слова, Мінкульт призначив нового гендиректора заповідника «Києво-Печерська лавра».

Нагадаємо, після виїзду представників Московської Церкви зі стін Києво-Печерської лаври, у будівлях залишилися суцільні руїни. Як повідомлялося, 29 березня представники Церкви Московського Патріархату мали покинути територію і приміщення Києво-Печерської лаври через завершення дії орендного договору.

Зауважимо, на території київської лаври зафіксовано незаконних 36 об'єктів, що є новобудовами, добудовами і перебудовами до пам'яток національного та місцевого значення. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактами незаконного утримування, осквернення або знищення релігійних святинь – Московська Церква відмовляється повертати лавру: суд ухвалив рішення.