Я знаю про вбивство Олексія Кучапіна

24.07.2020, 20:00
Я знаю про вбивство Олексія Кучапіна - фото 1
16 липня Олексій Кучапін, протестантський служитель, волонтер, організатор і голова Дому Милосердя, в якому допомагають безхатченкам, сказав дружині, що їде в Дніпро по справам служіння і пропав безвісті. Вчора він був знайдений мертвим на одній із орендованих для безхатченків квартирі.

Джерело: Фейсбук

З’явилися подробиці, що Олексію погрожували представники міліції, які примушували безхатченків жебракувати, а гроші забирали собі. Олексій багато знав, в тому числі дізнався про торгівлю бездомними дітьми “на експорт”, а тому, звісно, заважав “мафії в погонах”.

Ця інформація 100% погоджується з пересічним уявленням про “аваковських псів” та християнським переконанням щодо переслідування християн, а тому була розповсюджена з лейтмотивом:

“друзі та рідні Олексія вважають, що його вбили і вимагають чесного розслідування та розголосу”.

Я також вирішив допомогти, дещо дослідити і розказати принаймні для своїх друзів цю історію, а якщо стане цікаво, то і для ширшої аудиторії.

Було складно, бо мені не хотілося турбувати дружину, а Дім Милосердя не відповідав.

В стрічках багатьох людей, які займаються благодійністю я натрапив на пости про “Льошу, Льошеньку” (Кучапіна) з твердим переконанням про вбивство. Погодьтеся, коли про когось пишуть Льошенька, а не Олексій, складається враження, що люди близько знайомі, є друзями, а тому я зв’язувався з цими людьми. Але раз за разом виявлялося, що з Олексієм вони не були друзями, іноді навіть не бачилися або перетиналися максимум 1 раз, або контактували по телефону. Про погрози вони звісно не чули.

Коли запитував, чому вони переконані у вбивстві, то вказували інших, ближчих Олексію людей.
Через шерегу різних небайдужих я дістався безпосередньо до його пастора, співслужителів, з якими вони багато років разом займалися безхатченками.

Виявилося, що Олексію не погрожували, проблем з міліцією не було.

“Їх залякали” - подумав я і вирішив піти іншим шляхом.

Я почав шукати людей, які Олексія не знали, про цю трагедію ледь чули, але самі довгий час займаються допомогою безхатченкам, в тому числі роздаючи їжу на ЗД вокзалі. Виявилося, що ніхто нікому ніколи не погрожував.

Неприємні, гострі ситуації часом траплялися, коли родичі, які виселили, наприклад, дідуся з квартири, скандалили з волонтерами, які допомогали дідусю повернути документи і право на майно. Була одна ситуація, коли безхатченко, який регулярно отримував допомогу в одному місці зник на два тижні, а потім з’явився. Коли його запитали, що сталося він сказав, що не пам’ятає як, але він опинився в квартирі з такими самими безхатченками як і він, і його примушували жебракувати, однак він втік. Увага: надалі цей чолов’яга продовжував ходити в це місце за допомогою і ніхто йому не перешкоджав. Тобто, так, він натрапив на злодіїв, які однак були не готові переслідувати втікача, знаючи, де він знаходиться.

Щодо міліції. Були випадки, коли в часі карантину міліція просила відійти і в іншому місці роздавати їжу, але нерідко досвідчені волонтери говорили про допомогу з боку поліцейських.

***********************
Виявилося, що абсолютно вся (100%) інформація про погрози, переслідування міліції, торгівлю людьми вийщла із одного джерела, а потім була творчо опрацьована багатьма, які, дописуючи “Льоша, Льошенка”, особливо близько не знаючи цієї людини, давали оманливе враження, що про погрози було відомо багатьом, що вони точно мали місце.

Хто це джерело?

Мій давній френд, гість в передачі на Радіо Марія, священик УПЦ МП Захарія Керстюк (у фб Захария Керстюк) . В часі передачі він був представником відділу зовнішніх зв’язків Московського патріархату і щойно повернувся з Сирії, де перебував, як дипломат і місіонер.

З його яскравою біографією можна ознайомитись тут https://glavcom.ua/…/rpc-fsb-instrument-kremlya-ne-tolko-na…

Я можу підтвердити інформацію про його місію в Сирії. Про це він мені розповідав особисто. Тоді він яскраво розказував, як американці знищують мирне населення.

Головний пост отця набрав 3,5 тисячі лайків і майже 5 тисяч поширень. Але абсолютно кожний пункт його дописів не знайшов підтвердження або був спростований близькими і рідними і що так само важливо незаангажованими в цій історії волонтерами:

1. Олексію не погрожували! - говорить його пастор і близький друг Ігор Шемігон: “Ми жили з ним через будинок, щодня бачилися, говорили, ділилися. Я би це знав”.

2. Поліція не виганяла служителів - цієї інформації не підтвердив жоден волонтер, пов’язаний і непов’язаний з Олексієм.

3. Поліція не дала дружині побачити тіло тоді, коли пастор і дружина приїхали без документів. Звичайно такої проблеми, коли документи були на руках, не виникло. Більше того слідчий і представники моргу телефонували і просили приїхати якнайшвидше для впізнання тіла померлого.

4. Тепер увага! Захарія не був ані другом, ані близьким знайомим померлого, його не було спільних з Олексієм чатах, служителі Дому Милосердя його банально не знають.

***********************
В той час, коли близькі займалися пошуком, тілом померлого, підтримкою сім’ї, Захарія писав пости, які набирали тисячі репостів, а тому, коли з’явилася офіційна позиція Дому Милосердя, підписана дружиною Олексія та його пасторами, вже була сформована суспільна позиція про вбитого служителя та "аваковських псів", а насправді близьким людям просто не повірили: “Їх залякали, вони зрадили” - так знаючий фейсбучок відгукнувся на офіційну заяву.

Захарія закликав розповсюджувати інфу, бо інакше їх всіх “повбивають по одному, поки ви мовчите” (це пасаж з одного з його останніх дописів, які я до речі закріншотив на всяк випадок). Я написав отцю з пропозицією винести цю тему в ефір Радіо Марія. Вже пройшла доба і отець не дав відповіді.

Замість “хто вбив волонтера” у мене особисто виникає інше питання: чому священик Православної Церкви Московського патріархату, в минулому представник відділу зовнішніх зв'язків цієї Церкви, дипломат і місіонер у Сирії та Лівії часів Каддафі пише відверту брехню про київську поліцію?

Поліцію і Авакова є за що критикувати, підозрювати, недовіряти. Але розпіарена думка “українська поліція торгує дітьми і вбиває волонтерів” є неправдивою і стилістично дуже подібною до “розіп’ятого хлопчика в Слов’янську”, нацьковування людей на поліцію і поліції на людей, як це було в 2014.

Отче Захарію, мені не виходить Вас тегнути (зробіть це хтось в коментарі). Ви просили розповсюдити, поширити інформацію, я Вам написав і зателефонував іще вчора вдень, запропонував майданчик для поширення. Давайте це зробимо разом, хоча скоро будь-який майданчик стане замаленьким на тлі Вашого все більш популярного фейсбуку.

До речі, прощання з Олексієм відбудеться завтра об 11 в Катерининському соборі на Лютеранській. Отче Захарію, Ви там будете, як близький друг?

P.S. Банківська картка вдови Олексія є дійсною, однак жінка боїться, що через великий наплив коштів її заблокують. В скорому часі з’явиться рахунок для сім’ї Кучапіна на сайті Дому Милосердя, але може до того часу спаде емоція і бажання допомогти, тому чиніть як вважаєте за потрібне.

Олексій Погорєлов