Як досягнути успіху крізь призму релігійного виміру?

Як досягнути успіху крізь призму релігійного виміру? - фото 1
51-ий за рахунком греко-католицький журнал «Скинія» (УГКЦ) охоплює щоденні розважання над Святим Письмом в період з 6 вересня по 31 жовтня. Водночас тематична частина номера буде постійно актуальною для критичного і вдумливого читача, який шукає рецепти власного успіху в своєму житті серед бурхливого моря теперішнього світу.

Саме поняття «успіх» і стало основою цікавих матеріалів нового числа «Скинії», у вступному слові до якого головний редактор о. Юрій Блажиєвський, докторант папського Університету св. Хреста у Римі, формулює влучне запитання: «…мало хто може пояснити значення цього слова. …чи часом це не міраж?».

В статті «Успіхів тобі!» він з’ясовує словникове значення цього поняття і наголошує на тому, що в нашому житті успіх є потрібним, і він не є завжди помітний. Та важливішим від нього є процес — старт, розвиток, пік, занепад, кінець, — а кінцевого результату історії людство загалом і християнство й Церква зокрема ще не досягнули…

У розмові із психологинею Наталією Пилат, викладачкою УКУ, розглянуто поширення загальноприйнятого розуміння успіху, яке походило із США (зокрема, грошей, соціального статусу, повної сім’ї, краси, здоров’я) та вкорінення цього розуміння у різних культурах і релігіях світу, а передусім в християнстві. Не менш важливою частиною розмови з фахівчинею є її аналіз неправильного тлумачення успіху в українському суспільному і церковному вимірі.

Особистим досвідом успіху на сторінках «осінньої» «Скинії» ділиться сімейний консультант, багатодітний батько Максим Бондаренко. Він звертає увагу на зацикленість на успішності, натомість головним в успіху, зокрема, в родині є не мати, а бути.

Відомий бібліст о. Роман Лаба (ЧСПП) в своїй статті протиставляє ідею самореалізації, вельми пропагованій в сучасному суспільстві, ‒ волі Божій і показує на прикладах із Святого Письма, що успіх – це розпізнання того, що Бог хоче від нас саме в цей момент нашого життя.

Віцеректор УКУ Мирослав Маринович стисло пропонує читачам релігійного двомісячника роздумати над п’ятьма уроками лідерства від митрополита Андрея Шептицького.

Невід’ємною тематичною частиною «Скинії» є рецензії на літературу і фільми. У цьому числі Христина Содомора вводить нас в зміст цікавої книги видавництва «Свічадо» ‒ «Посиденьки зі святими. 60 неймовірних історій» (колектив авторів) і показує, що святі теж мали свій рецепт успіху. В рецензії «Зрадлива пам’ять» о. Ю. Блажиєвський аналізує тематику фільму режисерки Лізи Джой «Ремінесценція» (США, 2021) і звертає увагу на потрібність жити в реальності, не надто фокусуючись на спогадах.

Серед наступних матеріалів 51-го числа «Скинії» ‒ слово Папи Франциска під час молитви Ангел Господній (15 серпня цього року), проповідь Блаженнішого Святослава на тему успіху серед життєвої бурі (22 серпня цього року), богословські тексти св. Йоана Кассіана і св. Луїджі Оріоне – про їхнє розуміння успіху.

Приємного читання в цю осінню пору, яка буває дуже мінливою. Зрештою як і сам успіх, який може змінитися на поразку, невдачу в якійсь справі, проекті, тощо. Та це не має нас знеохотити, зупинити у русі вперед, як наголошують автори «Скинії»!

Придбати 51-е число журналу, як і всі попередні, можна з допомогою сайту журналу за посиланням: skynia.org

Як досягнути успіху крізь призму релігійного виміру? - фото 80035