Як міжконфесійний діалог впливає на національну безпеку — дискутували на конференції на Прикарпатті

11 жовтня, 18:05
Суспільство
Фото ІФАІЗ - фото 1
Фото ІФАІЗ
Конференція «Міжрелігійний та міжконфесійний діалог і національна безпека» відбулася 8 жовтня в Івано-Франківську в Академії Івана Золотоустого.

Як повідомили організатори, вони поставили собі за мету на конференції зробити всесторонній аналіз проблем міжрелігійного та міжконфесійного діалогу і національної безпеки та підготувати рекомендації для стейкхолдерів щодо врахування думки експертного середовища у своїй діяльності.

В конференції взяли участь українські та іноземні аналітики, дослідники, науковці, представники релігійних і громадських організацій, органів влади, політичні діячі, студенти з Донецька, Івано-Франківська, Києва, Коломиї, Луцька, Ужгорода. Відповідно, розглядалися як загальнонаціональні проблеми, так і місцеві ситуації. Наприклад, конфесійна ситуація на Закарпатті в контексті загроз національній безпеці чи міжконфесійний діалог на Івано-Франківщині. Низка доповідачів розглядали історію розвитку міжрелігійного діалогу і його вплив на суспільство.

Як міжконфесійний діалог впливає на національну безпеку — дискутували на конференції на Прикарпатті - фото 80385

«Особлива увагу була звернута на проблемі національної безпеки через призму релігійно-конфесійної ситуації на окупованих Росією територіях України, — розповів РІСУ співорганізатор конференції д-р Олег Білоус, проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. — Учасники говорили про позиції українських влади і політиків в державно-релігійному і міжрелігійному та міжконфесійному діалогах. Як головний підсумок, було підкреслено про необхідність постійного діалогу, як інструменту досягнення компромісу і миру».

За словами п. Олега, матеріали конференції будуть опубліковані у листопаді.

Організаторами конференції виступили Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди Національної академії наук України, інші прикарпатські виші.

Проєкт реалізовано у рамках Програми «Діалог» імені владики Василя Лостена, за підтримки Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», у партнерстві з Центром інформації та документації НАТО в Україні.

Як міжконфесійний діалог впливає на національну безпеку — дискутували на конференції на Прикарпатті_2