«Якщо ми не будуємо в Україні культуру і державу життя — за що ж тоді воюємо?» — Глава УГКЦ

10 червня, 10:52
Католики
«Якщо ми не будуємо в Україні культуру і державу життя — за що ж тоді воюємо?» — Глава УГКЦ - фото 1
Таке питання поставив Патріарх Святослав під час виступу у Києві на Міжнародному саміті «Україна — Життя. Гідність. Перемога», присвяченого питанням головних пріоритетів України майбутнього — захисту життя і гідності людини, захисту дітей і сім’ї. У події взяли участь представники влади, Церков, громадського сектора України.

«Якщо ми сьогодні воюємо не за гідність людського життя, не за право на життя від зачаття до природної смерті, якщо ми не будуємо в Україні культуру життя, не будуємо державу життя, то за що ж тоді воюємо? І цей саміт вже у своїй назві дає глибоку відповідь: ми воюємо за життя, за гідність і за перемогу. Ми воюємо за Україну!» — наголосив Глава УГКЦ.

Мета проведення Міжнародного саміту «Україна — Життя. Гідність. Перемога», який відбувся у Києві 9 червня, — фокусування на основних пріоритетах національної безпеки: сімейній політиці держави, захисті життя дітей, підтримці батьківства й материнства. Понад 8 мільйонів українців (передусім жінки та діти) стали біженцями по всьому світі тільки за останні півтора року. Сотні тисяч українських чоловіків гинуть і зазнають каліцтва, захищаючи нашу землю. І поки військові боронять країну та сім’ї, інші в тилу просувають руйнівні ідеї для ідентичності людини й фундаментальних цінностей, однією із яких є сім’я.

Промову з нагоди відкриття саміту виголосив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький, який наголосив, що для українського народу справжня перемога полягатиме не лише в закінченні війни та поверненні територій, а й у забезпеченні майбутнього для молодих українців.

Ініціатором події став «Chalice of Mercy» — благодійний фонд, який заснувала українка Валентина Павсюкова (США). Серед організаторів — «Protez Foundation», один із найбільших у світі благодійних фондів із протезування та реабілітації українських військових, цивільних та дітей.

Співорганізатори — українські профільні громадські інституції: громадянський рух «Всі разом!», благодійний фонд «Сім’я», благодійний фонд «За гідність людини», організація «Save Ukraine», «Всеукраїнський собор».