Ярослав Грицак отримав польську премію ім. Ю. Тішнера за книгу з історії України

24 листопада, 11:00
Католики
Ярослав Грицак отримав польську премію ім. Ю. Тішнера за книгу з історії України - фото 1
Професор УКУ історик Ярослав Грицак став цьогорічним лауреатом премії польської фундації о. Юзефа Тішнера та краківського католицького видавництва «Знак» у категорії – видання, які продовжують тему Тішнера «Мислення згідно з цінностями». Премію Ярослав Грицак отримав за книгу «Україна. Вирватись з минулого» (“Ukraine. Wyrwać się z przeszłości”) – про історію України від хрещення Київської Русі до повномасштабного російського вторгнення 2022 року.

«Журі вирішило, що Ваша чудова книга є обов’язковою до прочитання для поляків і робить значний внесок у розбудову солідарності між нашими народами», – йдеться у листі від організаторів премії. Про це інформує пресслужба УКУ.

Урочисте нагородження відбулося 21 листопада у Польщі.

«Якби я міг би мріяти про якусь нагороду, то премія Тішнера була би на першому місці. Я був завжди захоплений його постаттю і його філософією, а також гумором. Маю надію, що середовище УКУ виховає колись людину такого масштабу і впливу», – каже Ярослав Грицак.

Ярослав Грицак отримав польську премію ім. Ю. Тішнера за книгу з історії України - фото 143556

Премія передбачає фінансову винагороду у сумі 50 тис. злотих. Усі гроші Ярослав Грицак переказав благодійному фонду компетентної допомоги українській армії «Повернись живим».

Довідка

Юзеф Станіслав Тішнер – польський католицький священник та філософ. Кавалер вищої нагороди Польщі – Ордену білого орла.

Він був доктором богослов’я й унікальною постаттю в Католицькій церкві. Маючи ґрунтовну, всебічну теологічну освіту, він усе життя намагався наблизити розуміння Віри до людей, часто використовуючи свій природний гуральський гумор, а також хист доступно пояснювати складні речі.

Друг і однодумець святого Івана-Павла II, знакова постать в антикомуністичному польському русі «Солідарність». Капелан профспілки і творець теології праці. Він вагомо доклався до налагодження співпраці між світоглядними антагоністами — Польською Католицькою Церквою та лібералами-антикомуністами, що в кінцевому результаті уможливило перемогу «Солідарності» та крах соціалістичного прорадянського режиму в Польщі.

Після його смерті Папа Іван Павло ІІ написав у телеграмі: «…був людиною Церкви, занепокоєною завжди тим, аби у захисті правди не згубити з очей людину». З 2001 присуджують нагороду його імені.