Є агресор і є жертва, - кардинал Дзуппі про відвідини Києва та Москви

04.07.2023, 12:26
Світові
Є агресор і є жертва, - кардинал Дзуппі про відвідини Києва та Москви - фото 1
Кардинал Маттео Дзуппі 2 липня під час акції «Війна в Європі й дорога до справедливого миру» в італійському місті Потенца поділився своїми думками щодо відвідин Києва та Москви, де побував в рамках місії, яку йому доручив Папа Франциск.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Є агресор і є жертва, не можна плутати відповідальність. Мир має бути безпечним, і це має бути справжній мир. І такий, який може призвести до відбудови не тільки того, що було зруйновано, але, перш за все, співіснування», – наголосив кардинал Маттео Дзуппі, Архиєпископ Болоньї та Голова Єпископської Конференції Італії.

«Діалог – це полотно, яке можна ткати різними способами. Потрібно заохочувати багато ініціатив, щоб знову виткати делікатне мереживо миру», – підкреслив він, додаючи, що «мир і справедливість ідуть пліч-о-пліч», тому «йдеться про розуміння того, яким може бути справедливий мир, який вирішить конфлікт».

Кардинал Дзуппі також повторив, що «не існує ніякого плану або посередництва», і, повторюючи слова кардинала Пароліна, Державного Секретаря, підкреслив, що Папа Франциск прагне «створити всі можливості, бачити, вислуховувати і сприяти всьому, що може привести до вирішення конфлікту».

Саме в темряві слід шукати світло миру, – додав він, – знаючи, що ніхто не має чарівної палички і що все, що може сприяти йому, є важливим».

За словами очільника італійського єпископату, Папа Франциск є прикладом участі, співстраждання й очікування, в якому біль тих, хто страждає, є його болем і повинен ставати нашим болем. Він відзначив гуманітарний аспект, на якому головним чином зосереджена місія, якої бажає Папа, починаючи з того, що стосується дітей. Це питання, зазначив кардинал Дзуппі, було одним з найбільш наболілих прохань, з якими зверталася українська влада. «Цей гуманітарний простір може і повинен бути задіяний; тисячі дітей, які не повертаються додому, повинні змусити нас поставити собі певні запитання», – відзначив він.