Блог Анатолія Бабинського_image

Блог Анатолія Бабинського

Заява кардинала Дзуппі дає надію, що його поїздка і місія була успішною

04.07.2023, 10:37
Заява кардинала Дзуппі дає надію, що його поїздка і місія була успішною - фото 1
Емоції трохи вляглись. Отож, результати візиту кардинала Дзуппі до Києва і Москви таки є.

"Є агресор і є жертва, не можна плутати відповідальність. Мир має бути безпечним, і це має бути справжній мир. І такий, який може призвести до відбудови не тільки того, що було зруйновано, але, перш за все, співіснування", — сказав кард. Дзуппі під час заходу, присвяченого часописові «Avvenire» 2.07.). Не такі вже й погані результати.

Без сумінву, що всіх обурила зустріч з особою, яку розшукує Гаазький трибунал. Але варто памʼятати, що про справу повернення українських дітей папу просила сама Україна. Навряд чи кардинал обирав з ким зустрітись. Кого йому виставили - з тим і зустрівся.

Звісно, що деякі питання залишаються. Дехто вже звернув увагу на те, що кардинала супроводжував Адріано Рокуччі, представник спільноти св. Егідія. Ця організація на grassroot рівні робить багато важливої благодійної роботи. Але ніде правди діти, що її керівництво - це відомі москвофіли. Які часто займаються власною політикою (і вплутані в неї), прикриваючись організацією, яка має благі наміри.

Андреа Ріккарді (очільник) на початку війни пропонував оголосити Київ città aperta. Така практика має низку прецедентів в історії. Зокрема, Рим був проголошений "відкритим містом" у 1943. Суть цього зводиться до того, що важливе історичне місто оголошується таким, що не обороняється, і війська (які наступають) можуть увійти в нього без бою, щоб уникнути руйнувань. Це означало б швидку окупацію Києва росіянами. ЗСУ мали б покинути власну столицю. Як влучно сказав один з учасників нашої нещодавньої конференції про релігійну дипломатію Цезарій Косцєльняк - якби ця пропозиція була виконана, то російські війська були б під Львовом. Пізніше Ріккарді виступав проти постачання озброєння Україні.

Адріано Рокуччі колись мав нагоду зустрічати особисто. Зачарованість "русским миром" (і вочевидь переконаність, що Україна є його органічною частиною) це частина його життя і job description.

Попри ці всі нюанси... бо саму природу рос. агресії не всі у Ватикані ще добре зрозуміли, заява кардинала Дзуппі дає надію, що його поїздка і місія була успішною. І, побачивши все на власні очі, він зробив добрі висновки. Правда, до формули справедливого миру кардинала ще варто додати покарання злочинців винних в агресії.

Останні новини

Вчора