Є велика ймовірність, що кардинал Дзуппі зможе повернути з РФ викрадених українських дітей, - ЗМІ
Таку думку висловив політичний оглядач Паоло Міелі 17 вересня у «Corriere della Sera», повідомляє CREDO.
«Ми впевнені, що зображення багатьох тисяч дітей, повернених у їхні сім’ї завдяки зусиллям Папи Франциска, увійде в підручники історії», — написав оглядач.
Він зазначив, що такий «прорив» став би історичним досягненням папської дипломатії.
Так Паоло Міелі відреагував на нещодавні слова міністра закордонних справ Росії Сєрґєя Лаврова про те, що кардинал Дзуппі незабаром повернеться до Москви.
«Зусилля Ватикану, чий посланець збирається приїхати знову, тривають, — сказав Лавров у п’ятницю під час круглого столу з послами 35 країн у Москві. — Ми готові зустрічатися з усіма, ми готові говорити з усіма».
Той факт, що цю заяву зробив особисто Лавров, багато хто витлумачив як натяк на те, що якщо Дзуппі знову приїде до Москви, то цього разу він зустрінеться безпосередньо з Лавровим та іншими високопосадовцями.
Нагадаємо, що у червні кардинал Дзуппі вже відвідав РФ у межах папської миротворчої місії— тоді він спілкувався з радником Путіна з питань зовнішньої політики, з Патріархом Кірілом та скандальною дитячою омбудсменкою, причетною до незаконного вивезення українських дітей, на арешт якої Міжнародний суд у Гаазі видав ордер.
Останню зустріч оглядачі розцінили як знак того, що Москва може розглянути можливість повернення додому принаймні деяких дітей. Міелі припустив, що Дзуппі міг отримати від російської влади певні поступки.
«Схоже, що Дзуппі дали обіцянку повернути в Україну частину викрадених дітей, хоча невідомо скільки саме, — написав Міелі. — Звичайно, це зобов’язання має бути санкціоноване Путіним».
Міелі зазначив, що оглядач «Avvenire», офіційної газети Конференції єпископів Італії, нещодавно написав, що «полотно миру», яке посланець Папи «терпляче тче понад два місяці… починає давати плоди». Хоча цей коментар був зроблений у відповідь на візит Дзуппі у Пекін, Міелі витлумачив це також як вказівку на неминучий «прорив» у відносинах із Росією.
«Якщо “Avvenire” пише про зростання, цілком імовірно, що цього разу Дзуппі поверне додому цих дітей — або, принаймні, частину з них», — написав він.
Такий результат, як пише Міелі, був би великим дипломатичним досягненням. З іншого боку він зазначив, що відсутність будь-якого конкретного результату загрожує негативною реакцією.
«Якщо зустріч між Дзуппі й Лавровим закінчиться не більше, ніж розмовою, якими б добрими намірами вона не була пожвавлена, — принаймні з боку кардинала, — розчарування буде великим… справді, дуже великим», — написав він.
Нагадаємо, що у серпні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець офіційно підтвердив, що наразі триває активна робота щодо повернення викрадених Росією українських дітей, за участі Ватикану. За його словами, вже незабаром можна буде побачити конкретні результати цієї співпраці. Раніше Лубінець особисто обговорював це питання з кардиналом Дзуппі під час його червневого візиту у Київ. Оцінки кількості українських дітей, вивезених росіянами зі східної частини країни, дуже різняться: згідно з різними даними, їх може бути від 700 000 до 250 000. До цього числа належать не лише діти, вивезені після повномасштабного вторгнення, а й діти, примусово вивезені росіянами після окупації Криму та Донбасу у 2014 році.