• Головна
  • Новини
  • Єпископ ХВЄ не допустить рейдерського захоплення приміщень у центрі Львова...

Єпископ ХВЄ не допустить рейдерського захоплення приміщень у центрі Львова

30.10.2013, 10:46
Єпископ ХВЄ не допустить рейдерського захоплення приміщень у центрі Львова - фото 1
Єпископ Церкви Християн Віри Євангельської Василь Боєчко висловив сумнів, що майновий комплекс військового містечка №212 на вулиці Пекарській передадуть у розпорядження УПЦ (МП), як того вимагає Кабмін.

ArticleImages_53649_1293264-s.jpgЄпископ Церкви Християн Віри Євангельської Василь Боєчко висловив сумнів, що майновий комплекс військового містечка №212 на вулиці Пекарській передадуть у розпорядження УПЦ (МП), як того вимагає Кабмін.

Про це він повідомив у коментарі «Високому Замку».

«Процес ще не завершений, ми ще не чули остаточного слова голови Львівської ОДА Віктора Шемчука», – сказав він.

Єпископ зауважив, що є багато матеріалів, які не схвалюють рішення Кабміну.

«Якщо підуть рейдерським шляхом, ми мовчати не будемо. Є спротив громадськості проти цієї передачі. Не знаємо, що буде далі, – чи губернатор “зробить під козирок” і скаже “Одобрямс”, чи, може, прислухається до великої хвилі громадської думки, політиків, вчених і ЗМІ», - зазначив Василь Боєчко.

За його словами, у Кабміні не врахували, що одна з будівель уже чотири роки як продана Міністерством оборони.

«Вона перебуває у приватній власності. Спочатку це була фірма “Арія моторс” – офіційний дилер Honda у Львові. Але вони швидко подарували ці приміщення фізичним особам. Будівля в аварійному стані. Там стелі падають, дах. Ті фізичні особи, видно, чекають, поки вона розвалиться. Вони не думають про те, що грибок вже вражає храм, що це може закінчитися трагічно для пішоходів...”, - наголосив єпископ ХВЄ.

Нагадаємо, що Кабмін зобов’язав Львівську ОДА передати УПЦ (МП) майновий комплекс військового містечка №212, що розташований у Львові на вулиці Пекарській, 57-59. Цей комплекс межує поруч із храмом Христа Спасителя, яким опікується громада Християн віри Євангельської.

У 1992 році держава передала його Українській Християнській Місіі відродження і милосердя «Добрий самарянин», утвореного Церквою ХВЄ. Проте їм віддали лише частину захристійних кімнат, що ускладнювало роботу Місії. Кілька років поспіль віряни ХВЄ добивалися передачі приміщень єдиного храмового комплексу, однак безрезультатно.

Тому пропозиція передати цей комплекс УПЦ (МП) викликала у них занепокоєння і обурення. Єпископ ХВЄ Василь Боєчко навіть виступив із зверненням, у якому застерігав, що передача військового майна православним погіршить міжконфесійну ситуацію у місті та зашкодить євроінтеграційному напрямку України.

Услід за представниками громади ХВЄ проти передачі комплексу виступили депутати міської і обласної рад. З відкритим листом на адресу голови Львівської ОДА, облради та міськради звернулися представники інтелігенції, закликаючи УПЦ (МП) відмовитись від свого звернення, а майно передати громаді Церкви християн віри євангельської, яка домагається цього вже 21 рік.

До можливої передачі комплексу військового містечка УПЦ (МП), щоправда, прихильно поставилися митрополити двох інших православних гілок - УАПЦ Макарій (Малетич) та УПЦ КП Димитрій (Рудюк). У своєму листі до голови ОДА Віктора Шемчука вони попросили передати цій Церкві комплекс на Пекарській, мотивуючи це тим, що вся об’єднана православна громада Львівщини, яка є другою за чисельністю вірних у регіоні, підтримує таке рішеня.