Єпископ Коцаба на онлайн нараді ОБСЄ та ООН щодо меншин жалівся на утиски УПЦ МП

Єпископ Коцаба на онлайн нараді ОБСЄ та ООН щодо меншин жалівся на утиски УПЦ МП - фото 1
12 листопада 2021 року голова Представництва УПЦ МП при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор взяв онлайн-участь у спільній нараді ОБСЄ та ООН на тему «Ефективна участь меншин в економічному житті як стратегія запобігання конфліктам».

Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ МП.

У заході, який проходив у штаб-квартирі ООН в Женеві, взяли участь Генеральний директор підрозділу ООН в Женеві Tatiana Valovaya, Верховний комісар ООН з прав людини Michelle Bachelet, Верховний комісар ОБСЄ з національних меншин Kairat Abdrakhmanov, Спеціальний доповідач ООН з проблем меншин Dr. Fernand de Varennes.

Яу йдеться у повідомленні УПЦ МП, "тема наради хоча і не була безпосередньо присвячена дотриманню прав людини у сфері релігії, але стосується можливості їх фактичної реалізації в економічній сфері, що є актуальним для релігійних організацій УПЦ МП, адже сьогодні вони часто позбавляються можливості реалізації економічних прав так званим законом «про перейменування», а також в окремих випадках фактичною дискримінаційною політикою органів державної та місцевої влади. Нерідко віряни УПЦ стикаються з численними відмовами у реалізації їх законних прав на різних рівнях – починаючи із неможливості отримати земельну ділянку для будівництва храму і закінчуючи обмеженням доступу священників УПЦ до системи військового капеланства".

В УПЦ МП наголосили, учасники наради обмінялися думками щодо удосконалення роботи міжнародного механізму захисту прав меншин та висловили рекомендації для міжнародних правозахисних структур та організацій.