Єпископ ПЦУ запросив румуномовних священиків очолити вікаріат на Буковині

Єпископ ПЦУ запросив румуномовних священиків очолити вікаріат на Буковині - фото 1
Очолити Румунський вікаріат ПЦУ запрошують румуномовних єпископів та священиків, які мешкають на Буковині. Вікаріат буде підпорядковуватися безпосередньо Предстоятелю Епіфанію, а не обласній єпархії ПЦУ.

Про це на прес-конференції розповів єпископ Чернівецький і Буковинський Православної Церкви України Феогност, пише molbuk.ua.

Наразі ще жодна румуномовна громада не доєдналася до вікаріату. У ПЦУ визнають, що перехід цих громад відбувається набагато складніше, передусім через мовний бар’єр.

"Більшість нашого духовенства не знає румунської мови на належному рівні. Тому, наскільки це можливо, вирішили її вивчити, щоби мати з усіма порозуміння. Гадаю, запровадимо вивчення румунської й у наших духовних закладах. Наразі в нашій єпархії є один румуномовний священик, етнічний румун. Запрошуємо священиків із громадами долучатися до ПЦУ й звершувати служіння на своїй парафії тією мовою, якої потребує населення. Якщо парафія румуномовна, отже, Службу без заперечень будуть правити румунською", – запевнив Феогност.

ПЦУ проводить переговори з деякими священиками УПЦ МП щодо переходу, проте поки що не може оприлюднювати інформацію про це.

"Працюємо з парафіями й священиками, зокрема й румуномовними. Але не все поки що можемо розповідати. Бо якщо наші священики почуваються вільно, то в УПЦ МП керування більш жорстке, репресивне", – пояснює владика Феогност.

Раніше повідомлялося, що православні румуномовні громади запросили долучитися до Румунського вікаріату ПЦУ.