Created with Sketch.

Єпископ УГКЦ попередив священика, який балотується до облради, про покарання

18.10.2020, 11:03

Коломийська єпархія УГКЦ обіцяє покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради.

Відповідне попередження єпархія надіслала отцю та оприлюднила на своєму сайті, пишуть Вікна.

У канонічному попередженні зазначається, що священик Коломийської єпархії Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священика в соціальній мережі, коли повідомив на своїй сторінці у Facebook, що балотується Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє».

За словами єпархіяльного єпископа Василя Івасюка, поведінка Мединського порушує норму канону 143 Канонів партикулярного права УГКЦ. Відтак, єрарх закликає Миколу Мединського «ще раз переосмислити свою поведінку, гідність священнослужителя, усвідомити свою відповідальність перед Богом і Церквою, поправитися із поведінки, яка не личить священнослужителеві та зняти свою кандидатуру із списку кандидатів до Івано-Франківської обласної ради».

«І застерігаю, що якщо Ви і надалі чинитимете протиправну поведінку, буду зобов’язаний покарати Вас карою суспенди (йому забороняється виконувати усі священнодіяння. — Авт.) та повідомити про це главу УГКЦ та Конгрегацію для Східних Церков», — йдеться у листі Василя Івасюка до Миколи Мединського.

Громадянській мережі ОПОРА капелан Микола Мединський розповів, що є розпорядження, яке забороняє священикам Греко-Католицької Церкви брати участь у виборах. Утім, сам Мединський ще не знає, чи зніме свою кандидатуру, хоч і пообіцяв дослухатись до побажань єпархії:

«Я взяв відпустку на час проведення виборів і думав, що цього достатньо, аби висловити свою громадянську позицію. Дії Коломийської єпархії є законними і я звісно дослухаюся до рекомендацій, бо мій шлях до священства, то є довгий шлях. Але я вважаю, що якби 1990-х років наші греко-католицькі священики мали офіційну можливість впливати на творення конституції, на законотворчий процес, то сьогодні ми б мали зовсім іншу державу. І допоки в політику не прийдуть люди з чистими помислами, доти політика буде брудною. Церква відсторонилася від державотворчого процесу і мені прикро, що ця заборона діє для наших греко-католицьких священиків. І мене глибоко засмучує, що таке право мають московські священики. Адже допоки ми не будемо ревно і на всіх рівнях будувати українську державу та українську політику на національних засадах, то її будуватимуть ті в кого фундаментальні цінності — це цінності «руского мира». Мене на даний момент поставили перед фактом і я звісно дослухаюся до побажань єпархії, але як це зробити технічно, законодавчо правильно, я ще не знаю».

 

Читайте також
Суспільство Кримського політв'язня та релігійного діяча Аділова етапували в колонію до Тиви
18 жовтня, 10:30
Суспільство Кучма радить Україні та Польщі у своїх відносинах користуватися заповітом Папи Івана Павла II
18 жовтня, 14:39
Суспільство У Білорусі релігійним організаціям заборонили критикувати владу
18 жовтня, 12:17
Суспільство Грузинська Церква фактично допомагає Іванішвілі утримати владу, - Портников
18 жовтня, 11:18