Єпископ УГКЦ пояснив, як правильно вітатися на Різдво

11 січня, 16:31
Культура
Єпископ УГКЦ пояснив, як правильно вітатися на Різдво - фото 1
Як правильно вітатися на Різдво: «Христос рождається» чи «Христос народився», – дискусія, що триває роками.

Роз’яснення для NTA дав куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан Сус.

«З перспективи нашого часу ми мали би казати, що “Христос народився”, бо подія відбулася в минулому. Але це свято має коріння у вічності, що Бог завжди є, в Нього немає минулого чи майбутнього часу – Він завжди теперішній. І тому “Христос рождається” – це теж правильне привітання», – пояснив він.

Окремо владика наголосив на тому, що загалом не варто зосереджуватися на тому, як вітатися: обидві версії є правильними і суттєвої різниці вони не мають. Відтак сенсу дискувати чи ділитися через це взагалі нема.

«У святі не важливі формати чи декорації, але важливий зміст», – зазначив він.

Він пояснив, що народження Ісуса, Різдво – це прихід Христоса «у будні нашого життя для того, щоби дати нам надію, підсилити наші сподівання і навчити нас любити».

«Не любов’ю соцмереж, не білбордами чи рекламними щитами, а любов’ю, яка готова терпіти, розуміти, прощати і приймати. Христос прийшов саме для цього і саме для цього ми святкуємо кожного року Різдво. Кожного року ми маємо себе запитати, а якою є моя любов? Якою любов’ю живе моє серце? Це є змістом нашого свята – навчитися любити так, як полюбив нас Господь», – пояснив владика Степан Сус.