• Головна
  • Новини
  • Єпископ УПЦ МП Гедеон хоче через суд повернути громадянство України...

Єпископ УПЦ МП Гедеон хоче через суд повернути громадянство України

25.04.2019, 11:30
Єпископ УПЦ МП Гедеон хоче через суд повернути громадянство України - фото 1
Єпископ УПЦ Московського Патріархату Гедеон (Харон), якому заборонено в’їзд в Україну, подав позов проти Управління Державної міграційної служби у Волинській області і вимагає повернути йому громадянство України.

Єпископ УПЦ Московського Патріархату Гедеон (Харон), якому заборонено в’їзд в Україну, подав позов проти Управління Державної міграційної служби у Волинській області і вимагає повернути йому громадянство України.

Про це theБабелю повідомили у прес-службі Окружного адміністративного суду Києва.

«Харон вимагає визнати незаконним рішення Управління Державної міграційної служби України у Волинській області від 21.06.2018 року, яким було скасовано рішення про набуття ним громадянства за територіальним походженням відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про громадянство України». Серед інших вимог позову — зобов’язати посадових осіб Управління ДМС у Волинській області внести до відповідних реєстрів інформацію про скасування рішення від 21.06.2018», — розповіли в суді.

23 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва розпочав провадження у справі та розглядатиме її у спрощеному вигляді без виклику сторін та проведення судових засідань. На сьогодні розгляд адміністративної справи не закінчено, рішення у справі не ухвалено.

Як інформувала РІСУ, у лютому 2019 року Єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона) не пустили в Україну, коли він прилетів міжнародним рейсом в аеропорт Бориспіль. У відомстві уточнили, що єрарха не пропустили через проблеми з документами, зокрема, наявності громадянства декількох країн.

Спікер ДПС Олег Слободян написав у своєму Facebook, що Гедеон прибув рейсом з Франкфурта і був затриманий.

"Відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного з правоохоронних органів і вилучили його український закордонний паспорт, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн", - уточнив він.

Слободян додав, що затриманий "займається антиукраїнською пропагандою і є активним адептом "русского мира".