Єпископат РКЦ у 2026 році доручив Україну Пресвятому Серцю Господа Ісуса
Пастирський лист поширив офіційний сайт РКЦ в Україні.
"У 2026 Господньому році Римо-Католицька Церква в Україні зосереджуватиметься на таємниці Пресвятого Серця Господа Ісуса... Запрошуємо, щоб ми разом увійшли в таємницю Божої любові, яка не згасає навіть серед страждань і війни. Робимо це, наслідуючи приклад святого Йосифа Більчевського, який у 1918 році писав: «У Серці Ісуса є порятунок для світу, там є мир і там є перемога, якої світ дати не може».
Сьогодні, коли наша земля переживає трагедію війни, ми хочемо відновити цей акт присвяти не з сентиментальних міркувань, а з глибокої віри в силу Серця Христа, в якому народи знаходять свою гідність, люди відновлюють надію, а Церква черпає силу для свідчення", - пишуть єпископи РКЦ в Україні.
У час війни вони декларують єдність з народом: "Війна, яка торкнулася нашої Батьківщини, приносить із собою страждання невинних, розлуку сімей, руїни будинків і глибокий страх за майбутнє. Як пастирі Церкви, ми хочемо з усією силою наголосити: ви не самотні. Христос, Господь історії, не відвернув свого погляду від України. Його Серце, сповнене любов`ю до людини, залишається відкритим для зневірених, для тих, хто бореться, для духовно і фізично поранених, для тих, хто втратив близьких, і для тих, хто боїться завтрашнього дня".
Римо-католимцькі єпископи України закликали вірян: "Справжній мир не народжується лише від зброї сили, дипломатії чи стратегії. Мир народжується від серця, наверненого до Бога... Ми закликаємо всіх до дотримування Десятьох Божих Заповідей, відновлення сакраментального життя, до сповіді, яка очищає совість, до прощення, навіть коли серце зранене, і до життя у правді, а не в дусі насильства і ненависті. Кожне навернене серце є як запалена свічка, світло якої відкриває шлях до духовної та національної свободи".
Протягом 2026 року у всіх парафіях РКЦ урочисто відновлюватимуть Акт присвяти Пресвятому Серцю Ісуса.
"Нехай цей акт буде благанням про мир, молитвою про єдність і прощення, закликом до навернення сердець і довіри народу Божій опіці та силі. Цей літургійний жест єдності має виражати нашу віру в те, що Україна належить Серцю Ісуса, а Серце Ісуса є дорогою до свободи. Нехай цей рік буде часом відновлення сімейної молитви, поглибленого катехизування про Серце Ісуса, численних покутних богослужінь, сміливого свідчення віри, духовної та матеріальної допомоги стражденним, зміцнення парафій у дусі любові, єдності та взаємної підтримки. Нехай наші храми та домівки стануть місцем, з якого буде випромінювати світло надії на всю Україну", - закликають єпископи РКЦ в Україні.