Єпископат США створив робочу групу, яка аналізуватиме діяльність Байдена

Єпископат США створив робочу групу, яка аналізуватиме діяльність Байдена - фото 1
Єпископат Сполучених Штатів утворив робочу групу, яка має оцінити виклики, пов’язані з президентством Джо Байдена.

Про це повідомляє CREDO.

Таке рішення ухвалено під час пленарної сесії Конференції католицьких єпископів США (USCCB), що відбулася в онлайн-форматі 16-17 листопада 2020 року.

Як зазначив голова USCCB архиєпископ Хосе Ґомес із Лос-Анджелеса, президент-елект заявив про низку позитивних кроків. Це стосується, серед іншого, політики в царині іміграційної реформи, біженців та вбогих, а також боротьби з расизмом, смертною карою та кліматичними змінами.

Водночас належить побоюватися дій, які суперечать основоположним цінностями, які дорогі католикам, такі як подальша лібералізація абортів, а також обмеження релігійної свободи і просування гендерної ідеології.

Архиєпископ Ґомес підкреслив, що єпископи давно противляться політиці, що суперечить спільному благу, і надалі це чинитимуть.

«Але коли це роблять політики, які називають себе католиками, — з’являються додаткові проблеми, оскільки це викликає, серед іншого, дезорієнтацію вірних щодо того, чого Церква фактично навчає в цих питаннях».

Це тяжка і складна ситуація. Тому американський єпископат створив робочу групу під головуванням архиєпископа Аллена Віньєрона з Детройта, віцеголови USCCB. До її складу входять голови комісій, відповідальних за конкретні політичні сфери, а також комісій з питань віровчення і комунікацій. Американські єпископи створили подібний комітет чотири роки тому, готуючись до приходу до влади Дональда Трампа.