Єпископи УГКЦ у США закликають до триденної молитви та посту за мир в Україні

Єпископи УГКЦ у США закликають до триденної молитви та посту за мир в Україні - фото 1
З огляду на те, що готові до нападу ворожі військові сили Росії оточили Україну, єпископи УГКЦ у США на чолі з владикою Борисом Ґудзяком закликають вірних та всіх людей доброї волі до триденної молитви і посту за мир в Україні, починаючи з неділі, 13 лютого.

«Ми просимо, щоб у неділю 13 лютого, наші священики та парафії, монаші спільноти, родини та окремі вірні почали триденні молитовні чування за мир та навернення сердець тих, хто проповідує насильство та розпалює війну», – йдеться у зверненні.

Єпископи закликають кожного священника, парафію і монашу спільноту, кожну родину та кожну людину приєднатися до молитовного чування. «Нехай наші храми будуть відчиненими, нехай молитва спільноти чергується з особистими молитвами. Проводьте та беріть участь у богослужіннях, моліться Ісусову молитву, на вервиці, молитовно читайте Святе Письмо. Постіться, щоб зосередитися на надії, яку може дати лише Бог», – закликають архиєреї.

За їхніми словами, ескалація війни, яку Кремль веде вже вісім років, призведе до жорстокого кровопролиття та безміру людських страждань. Загинуть десятки тисяч, а мільйони стануть біженцями. Економічних та політичних наслідків суспільного спустошення та матеріального руйнування в Україні зазнає увесь світ.

Разом з тим, у зверненні зазначається, що українці всіх віросповідань досвідчили таїнство. У нашій новітній історії ми бачили як без війни та кровопролиття впала Залізна Завіса, розпалася радянська тюрма народів, отримали свободу наші Церкви, , пишуть владики.

«Ми покладаємося на Господа і просимо про Його заступництво. "Ті колісницями, ці кіньми, а ми ім'ям Господа, Бога нашого – сильні. Ті похитнулися й упали, ми ж стоїмо й тримаємось міцно!" (Пс 20,8-9). Молимося за порятунок і відвагу для українського народу. Подивляємо його віру і стійкість. Благаємо Господа зберегти країну і народ від подальшої навали», – зазначають єпископи УГКЦ у США.