Веб-конференція на тему "Як ставитися до спроб захоплення культових споруд представниками інших конфесій на тлі розпочатої підготовки до діалогу між УПЦ та УПЦ КП?" відбулася 15 січня на порталі "Православіє в Україні"
Архиєпископ УПЦ назвав конфлікт у Мусорівцях «принциповим питанням» у діалозі між УПЦ та УПЦ КП. Єпископ УПЦ КП наголосив, що поодинокими конфліктами навколо парафій «торпедують» підготовку до діалогу, наголошуючи, що долю діалогу не можна ставити в залежність від поодиноких конфліктних ситуацій.
Він також зауважив, що Київський Патріархат має багато фактів щодо конфліктів, які провокують представники Московської Патріархії, які — не в дусі діалогу, проте в УПЦ КП, як зауважив владика, «одне не ставлять в залежність від іншого». «... зі своєї сторони, ми також можемо висловити претензії: і за пікет під храмом св. Катерини в Чернігові, учасники якого називали ношого Предстоятеля останніми словами, і за те, що під Вінницею представники УПЦ (МП) хочуть забрати храм Київського Патріархату... Та ми не вимагаємо заборон тощо», — заявив єпископ.
Владика Євстратій додав, що є численні випадки того, що парафії переходять у більш спокійних умовах. На його думку, багато залежить від того, чи місцевий архиєрей зацікавлений у роздмухуванні конфлікту, чи у його вирішенні; чи він може оцінити ситуацію об'єктивно, чи хоче наполягати на своєму до кінця. «Зі зрозумілих причин такі випадки, на відміну від скандальних, не розголошують у пресі», — наголосив єпископ.
Обидва єпископи також висловивли різні бачення щодо можливості майбутнього діалогу та умов щодо його проведення. Виступаючи за зближення УПЦ та УПЦ КП, владика Сергій зауважив, що зближення можливе лише за умови покаяння розкольників та визнання ними своїх помилок. Водночас єпископ Євстратій відзначив: «Я не вважаю, що моя належність до Київського Патріархату є гріхом та приводом до покаяння. Навпаки — якщо я піду в МП, я буду вимушений зректись отриманих мною в Київському Патріархаті Святих Таїнств. А це для мене — все одно, що зректись Христа. Заради людської «канонічності» Христа не зрікаються».
Він також прокоментував дії ВО «Свобода», які виступили на захист УПЦ КП в конфлікті у Мусорівцях. «Я не підтримую і не схвалюю дії «свободівців» 3 січня в Мусорівцях. Мені особисто образливо, що так поводяться люди, які вважають себе прихильниками Київського Патріархату. На скільки мені відомо, «свободівців» запросили до села місцеві жителі та представники сільради — так само, як козаків привозять туди на підтримку позиції УПЦ (МП). Тому відповідальність за їхню поведінку лежить на тих, хто запросив. Як і на тих, хто вперто ігнорує волевиявлення селян і не бажає йти на компроміс, покладаючись у захисті своїх інтересів на грубу силу», — зазначив він. Єпископ водночас додав, що відео «захоплення» храму в Мусорівцях, яке тиражується в Інтернеті, однобоко показує ситуацію, демонструючи поведінку лише однієї сторони.
Головною причиною непорозумінь влавдика Євстратій назвав «взаємне відчуження та ворожість». «Часто з нами просто ніхто не хоче говорити. Просте спілкування з нами для деяких представників УПЦ (МП) вважається ледь не приниженням: « Як можна порозумітися, якщо з тобою гидують навіть просто говорити?» — наголосив він.