Єрарх УПЦ МП пожалівся on-line представникам ОБСЄ на "утиски і примус переходити до ПЦУ"

22 січня, 12:36
Православні
Єрарх УПЦ МП пожалівся on-line представникам ОБСЄ на "утиски і примус переходити до ПЦУ" - фото 1
20 січня 2021 року відбулася робоча зустріч архиєпископа Новомосковського Євлогія, вікарія Дніпропетровської єпархії, з представниками Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ).

Офіційний сайт УПЦ МП повідомляє, що під час зустрічі "обговорили ... проблему тиску на віруючих УПЦ з боку чиновників".

Подаємо частину тексту повідомлення від УПЦ МП:

"Бесіда єрарха з представниками Дніпропетровського офісу ОБСЄ — спостерігачем Спеціальної Моніторингової Місії цієї організації в Україні Берике Мірмановим (Казахстан) і асистентом-перекладачем Олександром Євсєєвим пройшла в on-line режимі. Було проведено моніторинг поточної релігійної ситуації на Дніпропетровщині на тлі пандемії Covid-19 і державних заходів боротьби з нею.

Архиєпископ Євлогій також розповів спостерігачу Моніторингової Місії про спроби використання адміністративного ресурсу, залученого для боротьби з коронавірусною інфекцією, для тиску на священнослужителів і вірян Української Православної Церкви з метою примусити їх відмовитися від своєї канонічної церковної ідентичності на користь Православної Церкви України.

Однак віруючі Дніпропетровської єпархії УПЦ своєї позиції не змінили. У 2020 році переходів її релігійних громад в «ПЦУ» не було".