• Головна
  • Новини
  • Євангельські Церкви і громадські діячі заснували громадську спілку «Всеукраїнський Собор»...

Євангельські Церкви і громадські діячі заснували громадську спілку «Всеукраїнський Собор»

23.01.2019, 11:56
Євангельські Церкви і громадські діячі заснували громадську спілку «Всеукраїнський Собор» - фото 1
Координатором «Всеукраїнського Собору» обрано Олександра Турчинова.

Міністерство юстиції у День Соборності 22 січня зареєструвало громадську спілку «Всеукраїнський Собор». 

Ініціаторами створення спілки стали євангельські Церкви, відомі релігійні та громадські діячі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

sobor-church-w.gif

До складу Духовної Ради «Всеукраїнського Собору» увійшли головуючий у Раді євангельських протестантських церков України, старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк, Старший єпископ Української вільної церкви християн євангельської віри Василь Райчинець, голова Української християнської церкви «Нове Покоління» Андрій Тищенко, єпископ Собору незалежних євангельських церков України Анатолій  Калюжний та інші керівники релігійних організацій.

Координатором «Всеукраїнського Собору» обрано Олександра Турчинова.

Про початок об’єднання релігійних та громадських організацій у спілку для забезпечення християнського шляху розвитку України було оголошено під час масштабного святкування Дня подяки, яке відбулося у вересні 2018 року на Хрещатику в Києві.

За словами координатора «Всеукраїнського Собору», надзвичайно символічним є те, що «Всеукраїнський Собор» зареєстровано у 100-річну річницю підписання Акту Злуки між УНР та ЗУНР у соборну Україну.

"Це гарний символічний початок діяльності нашого «Собору», ціллю якого є також об’єднання. Об’єднання релігійних, громадських організацій та всіх небайдужих громадян навколо ідеї  християнського розвитку України”, – сказав ОлександрТурчинов.

Він додав, що “тільки на фундаменті вічних християнських цінностей можна побудувати велич і могутність нашої держави”.

Основними завданнями і напрямками діяльності «Всеукраїнського Собору» є поширення християнських цінностей через культурні, освітні, волонтерські та молодіжні проекти, популяризація здорового способу життя, протидія негативним соціальним явищам тощо.

При цьому громадська спілка «Всеукраїнський Собор» не є політичною партією та не є екуменічним об’єднанням.