Європейський суд зобов‘язав Україну виплатити 14,7 тис. євро трьом Свідкам Єгови через релігійну упередженість

16.11.2020, 10:11
Держава
Європейський суд з прав людини - фото 1
Європейський суд з прав людини
Джерело фото: Wiki
Європейський суд з прав людини визнав Україну винною у трьох справах про порушення ст. 9 та 14 Європейської конвенції - права на свободу релігії та заборону дискримінації. Рішення оприлюднені на сайті ЄСПЛ.

Уряд України має виплатити 14,7 тис. євро у вигляді компенсації трьом постраждалим громадянам.

У ЄСПЛ вважають, що у всіх трьох випадках Україна не виконала свого обов’язку щодо викриття мотивів релігійної упередженості.

Так, 20 квітня 2009 року у селі Нові Млини Чернігівської області місцевий священник Микола Лисенко напав на односельців Тетяну Загубню та Марію Табачкову. Він намагався залякати жінок, щоб завадити їхній релігійній діяльності як Свідків Єгови. Священник не поніс покарання за законодавством, що ЄСПЛ визнав порушенням прав людини.

5 квітня 2012 року в Ізмаїлі натовп, очолюваний православним священиком, зірвав зустріч Свідків Єгови. Вони погрожували присутнім, застосовували силу. Крім того, було підпалено автомобіль та будинок, що належали сім‘ї членів товариства Свідків Єгови. Жодного з учасників подій не було притягнуто до відповідальності. У цій справі ЄСПЛ визнав Україну винною.

Третім випадком порушення Європейської конвенції з прав людини визнали інцидент у місті Носівка Чернігівської області 7 березня 2013 року. Тоді дві жінки, Тетяна Корнілова та Наталя Сердюк, запрошували односельців на релігійну службу Свідків Єгови. Один із городян, дізнавшись про це, побив Тетяну Корнілову - жінка отримала струс мозку. Український суд зобов‘язав фігуранта сплатити штраф.

Нагадаємо, в Росії діяльність релігійної організації Свідків Єгови повністю заборонена. Там проходять системні арешти Свідків, ув‘язнення та засудження до кількох років тюрми. Про це йдеться на офіційному сайті Свідків Єгови.