Юдеї України відсвяткували Пурим
Пурим традиційно святкують в 14-й день єврейського місяця Адара. Цьогоріч воно припало на 20 березня. Сама назва свята у перекладі з перської означає «жереб». За часів персидського царя Ахашвероша (Артаксеркса), одруженого на юдейці Естер, один із його міністрів Гаман зненавидів євреїв і одержав від царя дозвіл на їх знищення. Жереб випав на 14-й день. Коли про це дізналася цариця Естер та її дядько Мордехай, царський урядник, то зібрали усіх євреїв, щоб спільно постити, молитись та вивчати Тору. Після цього криваві помисли Гамана Бог повернув проти нього самого.
Відтоді в цей день у синагогах під час ранкової та вечірньої молитви читається сувій Книги Естер і вимовляються три благословення. Напередодні свята юдеї дотримуються строгого посту – нічого не їдять протягом доби.
Сам же Пурим вважається найвеселішим єврейським святом. Під час його відзначення юдейські спільноти організовують Пуримський маскарад, який має вказувати на те, що під маскою простого збігу обставин завжди криється Боже провидіння.
Святкова трапеза в ці дні відрізняється великою кількістю страв і вин. Головний рабин України Моше Реувен Асман так говорить про Пурим: «Можна випити більше ніж звичайно, усмішки повинні бути у всіх на обличчях. І тоді ми будемо усі щасливі».
Основною стравою свята є солодкі пиріжки з маком – аменташ (у перекладі з івриту – «кишені Амана»). Святкуючи Пурим, євреї також не забувають про традиційні солодкі подарунки та милостиню.