З «клонованих» сторінок священика УГКЦ у соцмережах виманюють гроші

З «клонованих» сторінок священика УГКЦ у соцмережах виманюють гроші - фото 1
У соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм через «клоновані» сторінки настоятеля шепетівської парафії Української Греко-Католицької Церкви отця Василя Боднара почали розсилати повідомлення з проханнями пожертвувати гроші для військових у зоні ООС.

Про це повідомляє Шепетівка.com.ua.

За словами о. Василія, жодних зборів коштів він не організовував.

- Минулого вівторка до мене зателефонувала стурбована парафіянка і запитала, чи я дійсно збираю гроші. Бо була у храмі, але жодних оголошень про збір коштів там не чула, — розповідає настоятель Шепетівської парафії УГКЦ.

Жінка надіслала копію повідомлення, у якій від імені Інстаграм-сторінки отця Василя просили поповнити номер телефону на 400 гривень для нібито військового у зоні ООС.

- Я спершу подумав, що зламали мою сторінку. Але коли прийшов додому і почав розбиратися, то побачив, що моя сторінка не зламана. Просто хтось створив «клон» мого профілю в Інстаграм: скачали з моєї сторінки мої фотографії, скопіювали підписників… А потім під моїм імʼям, з моєю фотографією розсилали нові запити моїм друзям та зверталися у приватних повідомленнях з проханням пожертвувати кошти, — пояснює отець Василь.

Ймовірно, більшість довірливих людей подумали, що отець Василь Боднар просто створив собі другу сторінку та без застережень приймали запити.

- Шкода, що наше законодавство у таких випадках не може нас захистити. Я звертався у кіберполіцію. Мені порекомендували телефонувати на «102». Поліція прийняла від мене заяву, приїжджали поліціянти для збору інформації. Однак все, що мені порекомендували, це відзняти відеозвернення про шахрайство, поширити його на особисті сторінки у соцмережах та повідомити про це місцеву пресу, — розповідає отець Василь Боднар.

У поліції заявили, що такі випадки не поодинокі. Насправді дуже багато людей звертаються з подібними ситуаціями.