​З території Святогірської лаври вдалось евакуювати 17 мирних жителів

02 вересня, 12:35
Суспільство
​З території Святогірської лаври вдалось евакуювати 17 мирних жителів - фото 1
У четвер, 1 вересня, вдалося провести евакуацію 17 мирних людей зі Святогірської лаври, яка розташована на правому березі Сіверського Донця на Донеччині.

Про це повідомила прес-служба Святогірської міської військової адміністрації, передає LB.ua.

Святогірська лавра вже кілька місяців зазнає постійних обстрілів та маніпуляцій з боку російських окупантів, які тимчасово утримують лівий берег ріки.

В ОВА зазначили, що, крім служителів монастиря, в лаврі досі перебуває значна кількість цивільних людей, які відмовлялися виїжджати. Тому як тільки надійшла інформація, що в монастирі є люди, які готові виїхати, почалася робота з планування та організації проведення евакуації.

Наразі всі люди, які виїхали, знаходяться в безпеці. Евакуація цивільного населення триває.

Нагадаємо, Україна з липня намагається евакуювати мирних жителів з території Святогірської лаври, яка зазнає постійних обстрілів з боку росіян. Так, на початку червня внаслідок ворожого обстрілу почалася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скита Свято-Успенської Святогірської лаври. Це був не перший обстріл Святогірської лаври, яка є притулком для біженців від російської збройної агресії.

4 травня під час атаки на лавру там постраждали четверо людей. 30 травня під час обстрілу загинули двоє монахів, черниця. Ще троє ченців були поранені.