• Головна
  • Новини
  • З Яд Вашем прийшла відповідь рабину Моше Асману щодо справи Митрополита Андрея Шептицького...

З Яд Вашем прийшла відповідь рабину Моше Асману щодо справи Митрополита Андрея Шептицького

13 лютого, 12:26
З Яд Вашем прийшла відповідь рабину Моше Асману щодо справи Митрополита Андрея Шептицького - фото 1
У меморіалі Яд Вашем відповіли на запит рабина Моше Асмана з приводу присвоєння звання Праведника народів світу Митрополиту Андрею Шептицькому.

У меморіалі Яд Вашем відповіли на запит рабина Моше Асмана з приводу присвоєння звання Праведника народів світу Митрополиту Андрею Шептицькому.

На своїй сторінці в Facebook рабин опублікував копію офіційного листа Яд Вашем, повідомляє сайт Об'єднаної Єврейської Общини.

У листі нагадали, що рішення приймається Верховним Судом, який складається переважно з тих, хто вижив в Голокост, а їм добре відомі деталі справ, пов'язаних з Катастрофою.

Справа Шептицького розглядалося кілька разів з моменту відкриття Комісії у 1963 році, і, на думку членів організації, питання є дуже складним.

Зараз Митрополит Шептицький не може бути визнаний як Праведник через те, що крім свідчень євреїв, яких він врятував, є також свідчення інших представників єврейського народу, які свідчать, що він вітав прихід нацистів у 1941 році, які пізніше вбили велику кількість єврейських сімей.

Також в Яд Вашем відзначили, що звання Праведника присвоєно братові Шептицького, Климентію, проте кожен випадок розглядається окремо.

На закінчення представники організації висловили надію на подальшу плідну співпрацю з єврейською громадою України.

Рабин Моше Асман на своїй сторінці написав, що буде продовжувати сприяти відновленню справедливості щодо Шептицького, якого він назвав великим гуманістом.

Нагадаємо, що у Львові відбулася зустріч між послом Ізраїлю Джоелем Ліоном і мером міста Андрієм Садовим, в ході якої сторони домовилися про збір нових даних у справі Митрополита Шептицького.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук подякував Моше Асману за його ініціативу щодо питання присвоєння звання Праведника Андрею Шептицькому.

Єврейська громада Києва, якою керує Моше Асман, входить до складу Об'єднаної єврейської громади України.