За один вечір по Україні було завдано стільки ракетних ударів, скільки по Сирії за 11 років, - Глава УГКЦ у 70-й день війни

05 травня, 10:20
Католики
За один вечір по Україні було завдано стільки ракетних ударів, скільки по Сирії за 11 років, - Глава УГКЦ у 70-й день війни - фото 1
«Вчора всю нашу країну сколихнули ракетні удари великої потужності… Лише за один вечір на Україну було випущено 20 крилатих ракет, які потрапили у вісім регіонів України. Можна сказати, що за один вечір по Україні було завдано стільки ракетних ударів, скільки, наприклад, по Сирії за 11 років війни. Ми бачимо, що на наших землях розгортається військове протистояння небаченої із часів закінчення Другої світової війни сили та інтенсивності», – констатував Предстоятель УГКЦ.

Слова Патріарха Святослава поширив Департамент інформації УГКЦ.

«Український народ, каже Глава УГКЦ, показує безпрецедентні приклади героїзму. Захищаючи Батьківщину, рідну землю, під обстрілами перебуває весь Донбас і південь України. Знову вкотре бомбили і обстрілювали Харків і Миколаїв. Богу дякувати, що вдалося врятувати кілька сотень людей із Маріуполя, із «Азовсталі». Наші захисники мужньо тримають позиції, хоч навіть не мають можливості евакуйовувати поранених, які поступово вмирають...Український народ дивує світ своїм героїзмом, завзяття і своєї любов’ю до Бога та Батьківщини».

Глава УГКЦ пригадав одну драматичну, але героїчну подію останніх днів війни: «Другого травня наша Одеса була вкотре піддана ракетній атаці. Того дня героїчно загинув 14-річний хлопчик, В’ячеслав Ялишев. Почувши сирени повітряної тривоги, він побіг до сусідів, людей похилого віку, щоб попередити їх про небезпеку та помогти їм зійти в бомбосховище. Він їх врятував, але сам загинув. Цей геройський вчинок підлітка, який віддав життя, рятуючи від російських ракет сусідів старшого віку в український Одесі, розгортає ще одну сторінку героїчного свідчення, що його український народ дає сьогодні всьому світові».

«Боже, благослови Україну! Боже, дай нам силу свідчити Тебе в сучасному світі! Боже, нехай через наші страждання, навіть очорнення, яке наш ворог виливає на нас, буде нам нагода свідчити про Тебе, наш Боже і Спасителю! Боже, благослови геройський народ, зокрема дітей і підлітків, які віддають життя з любові до ближнього!» – просить Патріарх Святослав.