Заарештований в Москві Свідок Єгови з Гайани спить на підлозі в СІЗО

02 вересня, 09:06
Держава
Заарештований в Москві Свідок Єгови з Гайани спить на підлозі в СІЗО - фото 1
Шона Пайка, 49-річного свідка Єгови з Гайани, затриманого в Москві 27 серпня, помістили в переповнену камеру СІЗО-7 «Капотня», йому видали матрац і з тих пір він змушений спати на підлозі.

Адвокат вважає, що це є проявом побутового расизму, передає Портал «Credo.Press».

«Висококласний фахівець Шон Пайк - не вбивця, не злодій і не причетний до наркотиків. Він порядна людина. Ставлення до нього викликано тільки кольором шкіри, це власне є побутовий расизм», - розповів він.

За його твердженням, інші камери цього ж СІЗО не переповнені, в деяких є вільні місця. З усіх затриманих такому принизливому поводженню піддається тільки темношкірий віруючий.

Уродженець Джорджтауна Шон Пайк є громадянином Гайани і Росії. Він одружений, у нього під опікою двоє малолітніх дітей з хронічними захворюваннями. У 1997 році Пайк з відзнакою закінчив Російський університет дружби народів, його дипломна робота була визнана кращою у тому році. Майже 8 років він пропрацював в міністерстві транспорту Гаяни. У РФ віруючий трудиться з 2010 року, з червня 2012 до теперішнього часу - в московському офісі однієї з міжнародних проектно-будівельних компаній. Шон Пайк обіймає посаду старшого керівника проектної команди і, як сказано в характеристиці з місця роботи, проявив себе «відповідальним, врівноваженим і компетентним співробітником», що не узгоджується з підозрами в екстремізмі.

Як відомо, в квітні 2017 року Верховний суд РФ визнав екстремістськими і ліквідував всі 396 релігійних організацій Свідків Єгови в Росії, після чого почалося систематичне переслідування віруючих цієї конфесії за антиекстремістськими статтями.