Created with Sketch.

Залишки храму Ахілла та античні амфори: знахідки зі Зміїного вперше презентували в Одесі

08 серпня, 11:30

В Одеському археологічному музеї 4 серпня відкрилась виставка під назвою "Зміїний: острів, що боронять боги". Там можна побачити артефакти, знайдені під час археологічних розкопок на Зміїному, які до цього ніколи не експонувалися. Це амфори, частини старовинного вівтаря, посуд та інші. Це перший проект для музею з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. До цього двері для відвідувачів були зачинені.

За словами директора закладу Ігоря Піструїла, виставка не суто археологічна — представники музею хотіли показати й історію Зміїного. Більша частина експонатів з місць, де проводились наукові дослідження співробітниками музею починаючи з середини XIX століття. Про це інформує Суспільне.

На виставці представлено експонати з розкопок Зміїного різних періодів, зокрема й античних, розповіла керівниця проєкту Оксана Грицюта:

"Зміїний в античні часи був дуже важливим центром для торговців, моряків, чия доля була пов'язана з морем. На острові був храм Ахіллу. У нас на виставці ви можете побачити підніжжя храму та умовну схематичну реконструкцію того, як могла виглядати статуя Ахілла. Для давніх греків це було дуже важливе місце, тому що Ахілл був важливою частиною пантеону. Під час розкопок ми знайшли дуже багато дорогих речей, які приносилися в жертву цьому богу".

Також, за словами Оксани Грицюти, фахівці заглибилися саме у вивчення міфів острова та помітили, як перегукуються сучасні міфи про оборону острова з античними. Тому у виставці поєднані експонати, які розповідають про давню історію і про сучасну.

"Я цікавлюся історією, історією Одеси. Я ще не все подивився, але загалом цікаво. Це була статуя Ахіллеса, наскільки я знаю, збудована на його честь на острові Зміїному. Був храм і там височіла ця статуя, залишилося тільки те, що ми бачимо, але хоча б так", — поділився враженнями відвідувач виставки Юрій.

"Мені було дуже цікаво саме відвідати музей, його відкриття по факту, тому що вперше за роки війни ми можемо відвідати спокійно з людьми і побачити таку класну виставку. В принципі, зі стелами, фігурами. Мені дуже сподобалися фотографії, котрі робилися ще на початку війни", — додала відвідувачка Ксенія.

Читайте також
Культура У Вишгороді відновили старовинний саркофаг ХІІ століття
08 серпня, 12:30
Культура Під храмом у Мексиці знайшли вхід до "підземного світу"
08 серпня, 15:57
Культура Львівський музей історії релігії створює унікальний онлайн-архів
08 серпня, 14:43
Культура На Тернопільщині під час ремонту церкви знайшли старий бронзовий дзвін
08 серпня, 13:25