Занедбаний монастир на Львівщині перетворять на дитячий будинок сімейного типу

26.01.2021, 10:17
Культура
Монастир отців Реформатів у Раві-Руській - фото 1
Монастир отців Реформатів у Раві-Руській
Джерело фото: ЛОДА
У місті Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу та Центр діалогу українсько-польської культури на базі Монастирського комплексу отців Реформаторів, який мають відреставрувати.

Про це повідомив сайт Варіанти.

Роботи виконують в межах проекту міжнародної технічної допомоги "Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні" Програми транскордонного співробітництва "Польща – Білорусь – Україна 2014-2020".

"В межах проєкту заплановано виконання будівельних робіт в Монастирському комплексі отців Реформаторів – храмі св. Михаїла та монастирі, шляхом їх адаптації для розміщення житлових місць та будівництва Центру діалогу культур, а також дитячих будинків сімейного типу, закупівля необхідного обладнання", – наголосив керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

За його словами, реалізація цього проекту дозволить зберегти монастир – пам’ятку архітектури XVIII століття, а також поглибить добросусідські відносини з Польщею.

Зазначається, що реставрація Монастирського комплексу отців Реформаторів розпочалася ще у 2015 році. На ремонтні роботи використали понад 260 тисяч євро гранту та 535 тисяч гривень внеску Курії Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви.