• Головна
  • Новини
  • Заради визнання УПЦ КП готова на певний час відкласти питання про Патріархат...

Заради визнання УПЦ КП готова на певний час відкласти питання про Патріархат

16.05.2016, 13:19
Заради визнання УПЦ КП готова на певний час відкласти питання про Патріархат - фото 1

Київський Патріархат заради визнання світовим православ’ям готовий на перехідному етапі не настоювати на статусі Патріархату, зберігаючи при тому це найменування у власних межах і для внутрішнього вжитку. Таке рішення прийняли учасники Архиєрейського Собору УПЦ, який 13 травня відбувся у Києві.

8_tn.jpg-fff.jpgКиївський Патріархат заради визнання світовим православ’ям готовий на перехідному етапі не настоювати на статусі Патріархату, зберігаючи при тому це найменування у власних межах і для внутрішнього вжитку. Таке рішення прийняли учасники Архиєрейського Собору УПЦ, який 13 травня відбувся у Києві.

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій (Зоря), коментуючи цю ухвалу, заявив, що про жодну відмову від Патріаршого достоїнства не йдеться. За його словами, деякі коментатори та представники Московської Патріархії вважають, що статус Патріархії є неподоланною перешкодою для визнання автокефалії УПЦ КП.

«Тому Собор роз'яснює своє бачення у цій справі, а саме: не відмовляючись від статусу Патріархату, ми не наполягатимемо на негайному його визнанні з боку Константинополя, якщо з його боку це питання буде порушувтися (зараз воно не обговорюється, є лише приватні думки різних представників - як "за" визнання Патріархату, так і "проти")», - сказав він.

У разі втілення у життя цієї ухвали, в Україні Церква й надалі називатиметься «УПЦ КП», у спілкуванні ж  з іншими Помісними Церквами у Київському Патріархаті не наполягатимуть на вживання ними патріаршого титулу.

«Практично це може бути вирішено дуже просто:

1. Визнана Церква буде іменуватися "Українська Православна Церква" і не буде потреби уточнювати, що це Київський Патріархат (як офіціно не уточнюють, що РПЦ - це Московський Патріархат, а ГПЦ - Грузинський Католікосат, тощо).

2. Щодо титулу Предстоятеля, то цілком може бути внесений додатковий титул, який вже історично вживався у Київській Церкві (напр., митрополитом святителем Петром Могилою) - Архиєпископ. Так є у багатьох Предстоятелів Церков, які носять титул і Архиєпископа, і Патріарха, зокрема - у Вселенського Патріарха.

Тому цілком можливим, на мою думку, є встановлення титулу "Архиєпископ і Патріарх Київський і всієї Руси-України". В такому разі ті, хто ще не визнали статус Патріархату, можуть звертатися у листах чи поминати за богослужінням "Архиєпископа Київського" - без приниження його достоїнства», - наголосив архиєпископ Євстратій (Зоря).