Created with Sketch.

Засуджений в Україні митрополит Іонафан отримав від Кирила (Гундяєва) орден

26 червня, 09:28
Іоанафан вже у свого Патріарха
Джерело фото: скрін з відео

Митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ МП Іонафан (Єлецьких) прибув до Москви та зустрівся з Патріархом РПЦ Кирилом.

Як РІСУ повідомляла, митрополит Тульчинський УПЦ Іонафан (Єлецьких), який за клопотанням Патріарха Московського Кирила (Гундяєва) був звільнений українською владою, покинув Україну. У суботу, 22 червня, його доставили до кордону з Білоруссю та передали представникам Росії.

У Москві, Патріаршій резиденції в Даниловому монастирі, його зустрів Патріарх РПЦ.

"Живий, здоровий, очі як і 20 років тому. Але відразу видно, що перебування, як то мовлять, у полоні духовному і фізичному свою печать на чоловіка накладає", — привітав митрополита РПЦ в Україні очільник Російської Церкви.

“За свою вірність Патріархові Російської Православної Церкви, за неготовність іти на компроміси, які межують зі зрадою, владика зазнав скорботи значні”, - похвалив він Іонафана.

За словами Кирила, це був не тільки його обов'язок Патріарха, але і особисте бажання втрутитися в ситуацію і витягнути владику "з цих грізних і непередбачуваних за наслідками обставин". Він також розповів про свої особисті стосунки з Іонафаном та наголосив, що той завжди залишався вірним "канонічному православ'ю" і РПЦ, за що і був "репресований", – сказав Кирил.

"Надто безкомпромісним, чесним та принциповим було висловлювання його вірності РПЦ, тій Церкві, в якій він і складав свою архиєрейську присягу", — заявив Патріарх Кирил митрополиту Іонафану і нагородив його орденом преподобного Сергія Радонежського I ступеня та подарував панагію.

У відповідь Іонафан подякував "за труди" "нашому Святішому Патріарху" і наголосив, що “не осоромити ваше ім’я було моїм завданням і моїм спротивом злу”.

Нагадаємо, митрополита Іонафана в Україні засуджено до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

Це рішення суду згодом підтвердив Вінницький апеляційний суд. 12 червня під час судового засідання митрополит Іонафан відмовився бути внесеним до списку на обмін військовополоненими.

Читайте також
Православні РПЦ готує капеланів для підтримки агресії проти України
26 червня, 11:10
Православні На Росії священик «здав» власного парафіянина за антивоєнні погляди
26 червня, 11:30
Православні Патріарх Кирил є центральною фігурою в поширенні церковного мілітаризму в РФ, – аналітики
26 червня, 11:00
Православні РПЦ та влада у Курській області організовують хресний хід проти ЗСУ
26 червня, 11:00