• Головна
  • Новини
  • Затверджено проект відбудови у Києві Стрітенської церкви: тепер вона буде скляною...

Затверджено проект відбудови у Києві Стрітенської церкви: тепер вона буде скляною

04.10.2012, 16:02
Затверджено проект відбудови у Києві Стрітенської церкви: тепер вона буде скляною - фото 1
Містобудівна рада затвердила проект відбудови Стрітенської церкви. Про це 4 жовтня повідомив член Містобудівної ради, депутат Олександр Бригинець.

Містобудівна рада затвердила проект відбудови Стрітенської церкви. Про це 4 жовтня повідомив член Містобудівної ради, депутат Олександр Бригинець.

За його словами, архітектори і релігійна громада вирішили не використовувати жоден із чотирьох відомих варіантів Стрітенської церкви для її відбудови і розробили новий сучасний проект.

Стрітенська_церква.jpg

"Відбудований храм повинен стати домінантою реконструйованої Львівської площі. Враховуючи нинішній вигляд площі, на думку експертів та релігійної громади, відбудовану за котримсь із старих відомих з часів Київської Русі варіантів церкву було б важко вписати у нову містобудівну ситуацію, що склалась на цьому місці. Тому було розроблено новий сучасний проект храму", – пояснив Бригинець.

Як відомо, церква Стрітення Господнього була закладена Ярославом Мудрим, кілька разів перебудовувалася, поки не була знищена більшовиками в 1934 році. Офіційною причиною знесення церкви називають плани тодішньої влади реконструювати площу, яку досі так і не привели до ладу.

А справжньою причиною, як стверджують, був страх влади перед дивами, які на власні очі побачили комуністи. Подейкують, що в 30-х роках відбулось диво самооновлення церковних бань, які раптом засяяли, наче щойно позолочені. Про це інформує Українська правда.