• Головна
  • Новини
  • “Завдання Церкви — виховати молодь в істинній свободі”, — Глава УГКЦ...

“Завдання Церкви — виховати молодь в істинній свободі”, — Глава УГКЦ

30.09.2018, 12:15
“Завдання Церкви — виховати молодь в істинній свободі”, — Глава УГКЦ - фото 1
Молода людина повинна навчитися бути свобідною. Адже свобода — це покликання і виклик у нашому житті, в якому є різні пастки, що забирають у нас свободу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Молода людина повинна навчитися бути свобідною. Адже свобода — це покликання і виклик у нашому житті, в якому є різні пастки, що забирають у нас свободу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

shevchuk_molod.jpg

На цьому наголосив Патріарх Святослав 26 вересня у програмі “Відкрита Церква” щодо питання залежностей серед молоді. Тема випуску — “Молодь: шлях до Церкви”.

“Кожна особа, яка потрапляє в тенета якоїсь залежності (наприклад, від алкоголю, наркотиків, азартних ігор тощо), має особисті причини на це. Коли ми говоримо про залежність, то згадуємо про різні види рабства чи певні психологічні механізми. Наприклад, наркотики чи алкоголь — крадуть у  нас свободу. Тож будьте вільними, не розмінюйтеся на дрібниці. Повноту свободи можете досвідчити лише тоді, коли навчитеся любити іншу людину, коли ми здатні до самопожертви задля любові й добра іншої особи”, — переконаний Предстоятель УГКЦ.

На думку Глави Церкви, закохані хлопці та дівчата розуміють, що справжня свобода проявляється тоді, коли ти можеш принести радість тій людині, якій хотів би віддати своє серце.

“Свобідна людина здатна панувати над собою, запанувати над своїми потягами, емоціями і навіть над тим, що приносить їй задоволення. Адже якщо я не вмію запанувати над тим, що приносить мені задоволення, тоді я є рабом цього задоволення”, — розмірковує Глава греко-католиків.

А згодом додає: “Завдання Церкви — виховати нашу молодь в істинній свободі та не дати нічому і нікому вкрасти в неї радість цієї свободи. Папа Франциск говорив до молоді: “Не дайте нікому вкрасти у вас вашу свободу”.

На переконання духовного лідера українців, якщо Церква формуватиме своє обличчя як формальної бюрократичної інституції у справах духовних потреб, така Церква не буде мати молоді. «Але якщо ми творитимемо Церкву як спільноту справжніх людей, які можуть своїм позитивним досвідом запалити сотні, тисячі інших сердець, тоді така парафія, така громада буде дуже популярна серед молоді», – вважає архиєрей.

Усі, хто покликаний до душпастирства молоді, переконує Блаженніший Святослав, мають робити час від часу іспит сумління, чи справді в мені молодь знаходить щось автентичне, адже молодь дуже тонко відчуває фальш і неправду і цього не терпить.

«Коли Церква як інституція починає замикатися на собі, на своїх внутрішніх потребах і перестає звертати увагу на реальні життєві потреби людини, то втрачатиме авторитет у молоді», – вважає Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці Блаженніший Святослав сказав, що тепер світ наповнений гіперстимуляторами, тож нам варто бути обережними, зокрема серед культур емоцій і зображень, які зараз активно розвиваються та набирають обертів.