Завершується шоста місія кардинала Конрада Краєвського в Україні
Провівши кілька днів у Херсоні та околицях, Папський розподілювач милостині прибув до Львова, де зустрівся з внутрішньо переміщеними особами й тими, хто надає їм допомогу. Повертаючись з районів, затоплених внаслідок підриву дамби в Новій Каховці, він відвідав греко- та римо- католицькі громади.
Єпископ Ян Собіло, який протягом цих днів супроводжує кардинала Краєвського, підкреслює, що для нього це був неймовірно повчальний час. «Я хотів би, щоб кожен священик і єпископ мав таку можливість, як я, супроводжувати кардинала в його служінні і бачити Євангеліє зблизька. Кардинал мало спить, багато молиться і багато працює. Він не щадить сил і здоров'я для Божої справи», – зазначає Харківсько-Запорізький єпископ-помічник.
Кардинал Краєвський зізнається, що отримав багато прохань відвідати різні церковні громади. Цього разу не вдалося побувати скрізь. Префект ватиканської Дикастерії служіння милосердя підкреслює важливість спільної молитви і ту радість єднання, яка панувала у відвіданих спільнотах.
«Ми зупинилися в місті Кропивницький. Там є парафія з двома священиками, невелика громада. Звичайно, вони були здивовані, трохи як Марія під час Благовіщення, що ми приїхали, що ми з ними. Ми помолилися разом і поїхали від них до міста Хмельницького. Це дуже велике місто, також величезна греко-католицька парафія з амбулаторіями, в основному для реабілітації дітей, допомоги дітям та їхнім матерям. Ми молилися, співали разом у церкві, а після цього поїхали до іншої парафії», – розповів кардинал Краєвський в інтерв'ю для Радіо Ватикану.
Наступним етапом була парафія Христа Царя Всесвіту. «Коли ми зайшли під час червневого богослужіння, храм тріщав по швах, хоча це був будній день, коли люди працюють, – зазначив Апостольський елемозинарій. – Наприкінці, після благословення, я привітав усіх присутніх від імені Святішого Отця, уділив його благословення і залишив їм розарій з перлин з проханням, щоб він паломничав між сім'ями парафії. І я пообіцяв їм, що якщо він зноситься від молитви, то я приїду і привезу їм новий або вишлю. Вони були дуже раді цьому і вже зголосилася перша сім’я, що захотіла взяти цю вервицю додому на 24 години, а потім передати наступним. Також ми відвідали спільноту домініканців, які в Хмельницькому лише три роки. Коли ми застали їх зненацька, вони якраз готували молодих людей до таїнства шлюбу», – розповів кардинал Конрад Краєвський.