Created with Sketch.

Заява архиєпископа Августина підриває авторитет і репутацію УПЦ (МП), – голова Львівської облради

27.08.2010, 10:00

Голову Львівської обласної ради Мирослава Сеника здивувала заява архиєпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Августина. Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому 26 серпня прес-службою Львівської облради.

Голову Львівської обласної ради Мирослава Сеника здивувала заява архиєпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Августина. Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому 26 серпня прес-службою Львівської облради.

На думку Мирослава Сеника, така заява не має жодних підстав, містить інформацію, що не відповідає дійсності та підриває авторитет і репутацію як архиєпископа Августина, так і всієї Української Православної Церкви Московського Патріархату.

"Такою, що не відповідає дійсності, є інформація, поширена деякими ЗМІ, які, очевидно, були введені в оману, про те, що на знак протесту після виступу голови обласної ради архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Августин залишив урочисту академію з нагоди Дня Незалежності України. Після виступу голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник піднявся у свою ложу, а в сусідній сидів у той час архиєпископ Августин, який не покинув зали, а уважно вислухав виступ також міського голови Львова та був присутній у залі під час вручення державних нагород головою ОДА. І лише з початком концерту архиєпископ із власної волі чи за чиєюсь вказівкою покинув ложу Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, що є свідченням відсутності будь-якого зв`язку між виходом із зали архієпископа та виступом голови Львівської обласної ради", - зазначено в коментарі облради.

У ньому сказано: "Та й для виходу архиєпископа не було підстав, адже голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник у своєму виступі у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької назвав Українську Греко-Католицьку Церкву та Українську Православну Церкву Київського Патріархату такими, що найбільше відповідають суті національної Церкви. При цьому ніяким чином не порушуючи чинне законодавство України, не ображаючи жодної Церкви, не протиставляючи національності. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник завжди з великою повагою ставиться і до Римо-Католицької Церкви, і до Української Автокефальної Православної Церкви, і до Вірменської Апостольської Церкви та інших Церков.

Важливим також є той факт, що архиєпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Августин у своїй заяві неодноразово акцентував увагу на відокремленні Церкви від держави, що є одним із постулатів Конституції України, сам, натомість, даючи оцінку найвищій посадовій особі місцевого самоврядування, намагається втручатися в справи державні і мирські".

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник не хоче оцінювати заяву, яка, очевидно, має провокаційних характер, а лише наголошує, що за всю багатовікову історію в Україні ніколи не було державних церков. А оцінку діяльності тієї чи іншої церкви, яка діє на території нашої держави можуть давати лише її прихожани - громадяни України.

Мирослав Сеник вважає, що втручання церкви в політичні справи не відповідає фундаментальним цінностям, на яких має будуватися релігійне життя в сучасній Україні та унеможливлює конструктивний діалог між усіма релігійними конфесіями.

На думку голови Львівської обласної ради, така безпідставна реакція архієпископа Львівського і Галицького Української Православної Церкви Московського Патріархату Августина є ніщо інше, як прояв чорних піар-технологій виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування, метою яких є дискредитація найвищого органу місцевого самоврядування Львівщини та його керівництва», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Як вже повідомлялося, архиєпископ Львівський і Галицький Августин висловив своє обурення з приводу заяви голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника про те, що слід підтримувати Національін церкви, назвавши такими Греко-Католицьку Церкву та Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37